Ievads bērnišķīgumā

Un Jēzus, pasaucis bērnu, nostādīja to viņu vidū un sacīja:
Patiesi, es jums saku, ja jūs neatgriežaties un nekļūstiet kā bērni, tad jus nenonāksiet Debesu valstībā.
(Mat. 18:2-3)

Ko nozīmē šis teksts Bībelē, nekļūsiet kā bērni? Vai tas nenorāda, ka viņiem ir īpašības, kas mums jākopē? Bērni parasti ir paļāvīgi, uzcītīgi, ticības pilni un piedodoši.

Mums vajadzētu atdarināt veidu, kādā bērni pauž savas emocijas, īpaši dusmas. Kad bērns ir aizskarts, viņš neatbild ar riebīgu, dzēlīgu piezīmi, nedz arī slēpj savas jūtas. Viņa emocijas parādās ātri un dramatiski! Viņš ir patiess un atvērts. Tā vietā, lai turētu sevī aizvainojumu, viņš tiecas piedot.

Bērnišķīgums māca tev, kā pārvarēt grūtas un parastas problēmas laulībā. Tu mācies, kā izpaust savas dusmas un kā reaģēt, kad otrs ir dusmīgs uz tevi, vai ir skarbs un aizskarošs. Ar bērnišķu attieksmi tu īsā laikā spēj nakti pārvērst dienā. Tu iemācies pareizi palūgt lietas un viņš atbild tev ar vēlēšanos tās lietas darīt.

Līdz šim es tev esmu ieteikusi došanu – pieņemt sava vīra vājības, novērtēt viņu, apbrīnot viņu, likt viņu pirmajā vietā, godāt viņa vadīšanu un būt ideālai sievai. Bērnišķīgums ir līdzsvars visam. Tagad uzsvars ir uz tevi, tavām jūtām, tavām vajadzībām, taviem sāpju brīžiem. Tu iemācies pārlaist šos brīžus, saglabājot pašapziņu, nesajūtoties kā kājslauķis. Šādi rīkojoties, tu vadi viņa cieņu, viņa maigumu un viņa mīlestību. Tas paver attiecībām jaunas dimensijas, dod mīlestībai jaunas sastāvdaļas. Tas izņem dzelkšņus un dara laulīgu jautrāku.

Bērnišķīgums ir viena no visapburošākajām iezīmēm, kas mācīta Valdzinošajā sievišķībā. Tā ir dzirkstele, kas neļauj enģeliskajai pusei apnikt. Vīriešī mīl šo iezīmi sievietēs. Tas uzjautrina un valdzina viņus, jo ir pretstats viņu vīrišķajam spēkam.