Ievads sievišķībā

Cilvēciskās īpašības   

  • Ir sievišķīga
  • Izstaro laimi
  • Izstaro veselību
  • Ir bērnišķīga

Šī cilvēciskā sievietes puse vīrieti valdzina, uzjautrina, apbur  un sajūsmina. Tā modina vēlmi aizsargāt un sniegt patvērumu.

Kas ir sievišķība?

Sievišķība ir lieguma un maiguma īpašība, kas rodamas sievietes izskatā, manierēs un raksturā. Sievišķīga sieviete rada trausluma un lēnības iespaidu. Viņā jūtams mīļuma pilnas padevības un atkarības no vīra rūpēm un aizsardzības gars. Nekas viņā neatgādina vīrieti – ne vīrietim piemītoša agresija, zināšanas, lietpratība, bezbailība, spēks vai spēja uzveikt pašam savus dēmonus.

Sievišķībai vīrieša acīs piemīt ārkārtēja pievilcība, jo tas ir kā milzu pretstats viņa paša vīrišķībai, ko raksturo spēks un noteiktība. Šāds kontrasts, kad tas nokļuvis vīrieša redzeslokā, kļūst par iemeslu tam, ka viņš jūtas vīrišķīgāks un šī vīrieša spēka un spēju apzināšanās ir viena no vispatīkamākajām jūtām, kādas vien viņš spēj pieredzēt.   

Sievišķība modina vīrieša maiguma un romantiskās mīlestības jūtas. Kad sievišķība zūd, tad pazūd arī viņa romantiskās mīlestības jūtas. Iespējams, viņš turpinās cienīt un vērtēs sievieti, kura zaudējusi sievišķību, tomēr tās nebūs iepriekšējās jūtas.

Sievišķīga sieviete dabiskā veidā orientējas uz savu sievietību. Viņa lepojas ar to, ka ir sieviete un ir laimīga, ka var piepildīt savu mērķi būt sievai un mātei, viņa ļoti vēlas radīt laimīgas mājas saviem mīļajiem. Viņas karjera ir karjera mājās. Viņas nodarbošanās ir dzīvot savu ikdienas dzīvi. Viņas triumfs ir vīra cieņa un bērnu laime.

Padomā par sievišķību divās jomās – ārējā sievišķība un iekšējā sievišķība. Ārējā sievišķība attiecas uz izskatu un izturēšanos, kamēr iekšējā sievišķība attiecas uz sievišķo raksturu un uz orientēšanos uz savu sievietes lomu.

Sievišķību iemanto uzsverot atšķirības, un nevis līdzības, starp sevi un vīrieti. To attiecina uz ārējo sievišķīgu ārējo izskatu, izturēšanos, iedabu un sievietes lomu. Grāmatas 2. daļā mēs pētīsim sievietes lomu, kas ir pretēja strādājošai sievietei un kā strādāšana ārpus mājas ietekmē ģimeni.