Vīrietis savos pienākumos, kā vadītājs un nodrošinātājs, un sieviete savos pienākumos kā sieva un mājas pavarda uzturētāja dala savā starpā atbildību par ģimenes nauda. Pareizs rūpju sadalījums ir sekojošs:
Vīrieša loma
- Nodrošināt naudu
- Pārzināt naudu
- Raizēties , uztraukties
Sievietes loma
- Būt taupīgai
- Sadarboties ar viņa plāniem
- Nodrošināt mierīgu mājas dzīvi
Kā skaidri pateikts Svētajos Rakstos vīrietis ir atbildīgs par iztikas nodrošinājumu. Par cik viņš ir arī tas, kurš vada, tad viņam iekrīt gan pārzināt naudu , gan arī par to raizēties. Tādējādi, tā nav sievas daļa pelnīt iztiku, pārzināt naudu vai uztraukties par to. Viņai vajadzētu iedot budžetu mājsaimniecībai, bet viņai nav jābūt atbildīgai par vispārējo ienākumu pārzināšanu.
Būdamai sievai tev ir sava svarīgā loma, kas jāspēlē, lai ģimenes finanses sekmētos. Tev ir jātiek iedotam mājas izdevumu budžetam. Pārzini šo naudu vislabākajā veidā, pie tam attīstot sievišķīgo taupības mākslu. Tu vari izmērīt savu izdzīvošanas līmeni ne tik daudz ar saviem ienākumiem kā ar to, cik labi esi pārzinājusi iedoto naudu. Vai tavs devums , kad tu ietaupi un kā tu iekārtojies, pārklāj tavas vajadzības. Ja tava vīra ienākumi ir zemi, tu vari kļūt par galveno figūru savas ģimenes finansiālajos panākumos, esot vai nu viņa veidotājai vai šķērslim. Ģimenes ar zemiem ienākumiem dažkārt dzīvo daudz lielākās ērtībās , nekā tās kurām tie ir augstāki, pateicoties naudas pārzināšanas prasmei.
Ja tavam vīram ir jāgūst sekmes finansu jomā, tad, iespējams, viņam ir laiku pa laikam jānosprauž jauni mērķi. Tas var nozīmēt plānu maiņu. Tava sadarbība, tava vēlme ziedoties, kad nepieciešams, kā arī piemēroties jauniem apstākļiem varbūt ļoti svarīgi viņa finansu panākumos. Tādās situācijās, kad tu neatzīsti par labu izmaiņas , tev ir tiesības izteikt sevi. Tomēr uzmanies, lai tavi iebildumu pamatā nebūtu savtība, tāda kā bailes no ērtību trūkuma, personiskā uzupurēšanās, vai kādas mazākas priekšrocības bērniem.
Un noteikti nodrošini mierpilnu mājas gaisotni. Kad mājās lietas ir kārtībā , tad tavs vīrs varēs domāt ar daudz skaidrāku prātu, gūs atpūtu ķermenim un garam, gatavs doties atpakaļ pasaulē pēc jauniem sasniegumiem. Kad viņa mājas dzīves laivas ķīlis netiek daudz grozīts , viņš daudz vairāk spēj centrētiesuz panākumiem darbā.
Sievas budžets
Vienkāršs risinājums izplatītajām naudas problēmām ir sievas mājsaimniecības budžets, kurā ietilpst ēdiens, apģērbs, mājsaimniecības preces, personīgās lietas vai jebkas cits, kas regulāri nepieciešams. Tajā neiekļaujas retāk pērkamās lietas tādas kā mēbeles, elektropreces, lielāki mājas remonti vai mājas pārbūve. Budžetu ir jāpārskata ik nedēļu vai ik mēnesi. Tai jābūt mērenai naudas summai, kas pamatotos uz vīra ienākumiem, bet pietiekami dāsnai, lai pieļautu nelielu pārpalikumu. Tev jābūt atļautam to paturēt, uzkrātu vai iztērēt tā, kā tu to vēlies, un par ko nedrīkst rasties jautājumi. Tas nodrošinās personīgo brīvību kā arī dos pamudinājumu būt taupīgākai.
Pārējo naudu ir jāpārzina tavam vīram, maksājot ikmēneša rēķinus par gāzi, elektrību, telefonu, ūdeni, mājas maksājumus, apdrošināšanu, dārza apsaimniekošanu, automašīnas izmaksas, nodokļus, un citus izdevumus,. Kas attiecas uz mēbelēm, mājas iekārtošanu, un citas lietas, kuras neietilpst ikmēneša budžetā – par to jums jāvienojas kopā , rēķinot ienākumus un izdzīvošanu. Ja vīrs ar naudas lietām tiek galā labi un pat rodas pārpalikums, lai gan tev ir tiesības pārrunāt tās izmantošanu, tomēr viņam ir galvenā teikšana un galavārds. Tas nodrošinās viņu ar stimulu būt vēl čaklākam savā darbā un palielināt ienākumus.
Kad viņš ir iecerējis iztērēt ievērojamu naudas summu no saviem ietaupījumiem kādā ieguldījumā , viņam vajadzētu konsultēties ar tevi , tomēr nebūs pārāk labi, ja tas izvērtīsies par obligātu pienākumu. Pārrunas par naudas lietām laulības dzīvē kļūst par sāpīgu problēmu avotu. Jebko, ko tu iegūsi , kad tev būs lielāka kontrole, tu zaudēsi nomāktās attiecībās. Mēģini saprast, ka vīrs smagi strādā, lai iegūtu naudu un būtu tikai gudri dot viņam brīvību izmantot iekrāto tik ilgi, kamēr tev netiek atņemts tas, kas tev nepieciešams.
Finansiālu briesmu laiki
Finansiālu grūtību periodos, kad parasti šķiet, ka nekad nepietiek naudas, lai segtu izdevumus, tai vietā, lai atrastu sev darbu, kā tiecas darīt vairums sieviešu, padomā par sekojošo:
- Samazini izdevumus. Vēlreiz kopā ar viru pārskati ikmēneša izdevumus, kā maksājumus par māju, maksas par dažādiem pakalpojumiem, automašīnas izdevumus, apdrošināšanu, mūzikas stundas, ēdiena, apģērba vai jebkādas citas izmaksas, kuras tu regulāri veic. Samazini šīs izmaksas, kur vien iespējams. Iespējams, tev liksies, ka to nevar izdarīt, bet nedaudz padomājos, iesējams, ka tas ir paveicams. Varbūt, ir iespējams pārdot vienu automašīnu un situācija apgriezīsies ar kājām gaisā. Lai arī cik grūti tas neliktos, tas ne tuvu nav tik grūti kā paciest uztraukumu spriedzi.
- Izvairies no greznības. Nākamais, daudz vairāk samazini dažādas ērtības un greznību, lai tu pietiekami iztiktu ar sava vīra ienākumiem un tev vēl atliktu kaut kas, ko ietaupīt. Iespējams, tev šķitīs grūti iztikt bez kādām pasaules baudām , kuras vilina tavas vēlmes visvisādos neiedomājamos veidos. Gudri izveidotas reklāmas vilina mūs pirkt modīgas mājsaimniecības lietas, pēdējo modeļu mēbeles, un pat lielāku labāku māju. Šo vēlmi vēl pavairos apziņa, ka citās ģimenēs tas jau ir. Lai gan šīs materiālās lietas sniedz ērtības, baudu un ir izdevīgas, tomēr tās nevar salīdzināt ar to mieru, kas nāk no dzīvošanas savu ienākumu ietvaros. Izveido šo lietu sarakstu un paskaties, bez kurām tu varētu iztikt.
Problēmas ģimenes finansēs
1. Lomu sajukums. Mūsu sabiedrībā pastāv problēma, ka dažas sievietes un vīrieši ir sajaukuši vietām savas lomas finansu jautājumā. Vīrietim var likties, ka viņa vienīgais pienākums ir sagādāt iztiku. Viņš pārnes mājās savu algas lapiņu, iedod to sievai un sagaida, ka naudu pārzinās sieva. Viņa maksā par rēķiniem un uztraucas par to, kur gan dabūt nākamo naudu.
Ja tomēr ar iniciatīvas palīdzību viņai izdodas iekrāt daļu no ienākumiem, kas gan notiek? Viņas vīrs, kā jau vadītājs un galvenā vārda teicējs, paņem no iekrājumiem un iztērē to kādām greznībām vai lielākiem ietaupījumiem. Būtu savādāk, ja viņš pārzinātu naudu un par to raizētos. Tad viņam būtu vairāk tiesību izmantot iekrāto naudu pēc saviem vislabākajiem ieskatiem, un nevis otrādi. Naudas menedžera loma un maciņa saites kontrole pieder nešķiramā veidā kopā. Ja sieva pārzina naudu un domā par to, tad viņas pusē ir jābūt arī varai lemt, kā to izmantot jeb tērēt.
Vēl lielāks lomu sajukums notiek, kad sieviete strādā, lai palīdzētu nodrošināt iztiku. Dēļ tā, ka viņa ir gauži aizņemta ar savu darbu un uztraukumiem par finansēm, viņa pamet novārtā savus mājas pienākumus. Viņu māju situācija tik lielā juceklī, ka tad, kad vīrs pārnāk mājās, viņš nesaņem to mieru, kas viņam personīgi nepieciešams saņemt. Tad nav brīnums, ka viņam sagādā grūtības risināt savus naudas jautājumus vai spert lielākus soļus darba jomā.
Tā kā sievietes pavada tik daudz laika strādādamas ārpus mājas, viņas apgūst dažādus absurdus naudas tēriņa ieradumus, lai ietaupītu laiku. Ēdiens, drēbes un dažādi mājas priekšmeti tiek pirkti laika un nevis naudas taupīšanai. Ātri vien izzūd sievišķīgā taupības māksla, kura ģimenei dod tik nepieciešamo drošības sajūtu. Kāds gan būtu risinājums šīm kopīgajām problēmām , ko mēs redzam mūsu sabiedrībā? Atbilde ir – apzināties katram savu lomu naudas jautājumos un attiecīgi dzīvot.
2. Spriedze sievai. Nopietnas problēmas var rasties tad, ja sieva pārzina naudu: Piemēram, reiz kāds vīrs ik nedēļu pārnesa mājās algas lapiņu un atdeva to sievai. Viņa tika ar to galā gana labi līdz laikam, kad viņiem pasaulē nāca vēl vairāk bērnu. Sievai kļuva aizvien grūtāk un grūtāk tikt galā ar izmaksām, kas bija par iemeslu milzu spriedzei un raizēm. Tai pat laikā vīrs naudas lietās jutās gana bezrūpīgi. Viņa centās izskaidrot viņu samilzušās problēmas, bet viņš nebija radis par tām domāt.
Vīram tika piedāvāts augstāk apmaksāts amats kādā citā štatā. Kad vīrš ar sievu apsprieda šo piedāvājumu , sieva bija par to, lai viņš pieņem šo piedāvājumu ,lai atrisinātos naudas jautājums, tomēr vīrs nesaprata iemeslu, kādēļ gan tas būtu jādara. Viņš deva priekšroku pakavēties šādos ērtos apstākļos. Tākā viņš nemenedžēja naudu, viņš nejuta spaidīgos naudas apstākļus. Tas nebija taisnīgi. Kad vīrietis zaudē savas naudas pārzinātāja pozīcijas, viņam nākas zaudēt arī kontroli pār naudu.
Sievietes nav veidotas priekš tā, lai tām būtu jāraizējas par naudu. Viņas tad kļūst depresīvas , zaudē savu dzirkstīti un burvību un dažkārt pat iemanto kādu fizisku vai mentālu slimību. Viņas daudz vairāk uztraucas par naudu , nekā to dara vīrieši, jo, nebūdamas maizes pelnītājas, viņas ir bezpalīdzīgas ienākumu palielināšanas jomā. Nepārprotami – viņām ir iespēja iet darbā, tomēr, ja tas tā notiek, tad problēmas vienīgi palielinās. Jā, arī vīrieši uztraucas par naudu , tomēr viņiem piemīt daudz vairāk spēju risināt šādas lietas un līdz ar to arī rīkoties. Ja viņiem nav pietiekoši naudas, viņi var pastrādāt nedaudz vairāk, lai ienākumi palielinātos.
Dažas sievietes pārņem savā ziņā naudas pārraudzīšanu savas izvēles pēc vai pat tas viņām tiek pieprasīts. Tas parasti notiek tādēļ, ka viņas neuzticas saviem vīriem , ka viņi pietiekami labi paveiks šo pienākumu vai arī uzskata, ka pašas labāk ar to tiks galā. Tomēr, pat ja sieviete pati pēc savas izvēles ir uzņēmusies šo lomu, viņa būs zaudētāja. Esot prasmīgai naudas pārzinātājai, tas tomēr uzkraut viņai tādu atbildību , kura traucēs viņas lomai mājsaimniecībā. Un, ja viņa kļūst par veiksmīgu finansisti , tas radīs zaudējumus sievišķībā.
3. Kad vīrietis rada jucekli lietās: Kā gan tev rīkoties ar šādā gadījumā? Pieņemsim, ka tu visu laiku biji pārzinājusi naudu un tad pēkšņi nolem atdot šo pienākumu savam vīram, uzticot viņam pārzināt lietas. Viņš labprāt šo visu pieņem un tu vienā mierā pagriez muguru šai savai dzīves pusei. Un ja nu viņš rada lietās jucekli, ja maksājumi par māju iekavējas, ja nu viņš neapmaksā rēķinus? Tu kļūsti par nervozu graustu. Tu nevēlies pieņemt atpakaļ šos pienākumus, bet ko tu vari lietas labā darīt? Ja situācija ir šāda, tad izmēģini sekojošo:
Vēl vairāk laid visu ārā no savām rokām un pagriez visām šīm lietām savu muguru. Nekļūsti nobažījusies , pārbaudot mājasgrāmatu, lai palūkotos vai viņš veicis maksājumus laikus un to visu pierakstījis, vai arī kaut ko ir palaidis garām. Ja viņš tik tiešām rada it visā jucekli, ļauj viņam nomocīties ar sekām, lai arī kādas tās būtu. Tas ir vienīgais veids, kā viņš mācīsies.
Atceries, ja tā biji tu, kas pārzināja naudu, tad viņam netika dota šāda pieredze un viņam tā būs jāapgūst, vienkārši darot. Ja tu pilnībā visu atlaidīsi , arī no psiholoģiskās puses viss sakārtosies. Viņš sāks just atbildību, saprotot – ja kādam ir jāuztraucas par naudu , tad tas būs viņš. Un viņš sajutīs tavu atvieglojumu un to, ka tu kļūsti laimīgāka. Izrādi to viņam. Kad viņš redzēs, ka tu atplauksti, viņš centīsies vēl vairāk, lai lietas ritētu savu pareizo gaitu un lai tu turpinātu būt laimīga.
Bērni un ģimenes finanses
Bērniem ir jābūt pasargātiem no uztraukumiem par naudu. Viņiem nav tāda brieduma, lai tiktu galā ar naudas jautājumiem un tādēļ viņu mazajos prātos šādi jautājumi izskatās vēl milzīgāki. Tomēr, viņiem ir jāsniedz ienākumu reālistisks atainojums tā, lai viņi negaidītu pārāk daudz. Un viņiem ir jāmāca kā jāpelna nauda, kā tā jātaupa un kā jātērē. Lūk, sekojoši ieteikumi, kā sasniegt šādus mērķus:
- Kabatas nauda. Ģimenēs bieži parādās jautājums par kabatas naudām. Vai bērnam ir jādod kabatas nauda? Drošs likums, kuram varat sekot ir lūk, kāds: Kad bērns vēl ir mazs, viņam kabatas nauda ir jādod, lai viņš uzzinā, kāda vērtība ir naudai. Tomēr, kad dodat bērnam naudu, tad nesagaidiet, ka kā kompensāciju par to viņš darīs vairāk kādus mājas darbus. Viņam ir jāiemāca, ka savi pienākumi ir jāveic kā savu daļu no ģimenes pienākumiem. Citādi viņā radīsies doma, ka viņam maksās par jebko, ko viņš dara.
- Darbs: Kad bērns ir pietiekami vecs, tad viņam jādod iespēju strādāt regulāru un apmaksātu darbu un tad kabatas naudu var vairs nedot. Ir labi, ja šis darbs varētu būt ārpus ģimenes ikdienas, kā piemēram bērnu pieskatīšana kādā citā ģimenē vai ražot ko tādu, kas nepieciešams pasaulē.
- Naudas pārzināšana. Un pat vēl svarīgāk bērnam ir uzzināt kā pārzināt savu naudu. Lūk, laba formula: Jau agrā vecumā iemāci viņam, Dievam atvēlēt desmito tiesu. Tam jānokļūst pa tiešo uz tavu baznīcu. No tā, ka s paliek pāri, ierādi bērnam, ka puse vai vairāk ir jāatliek bankas kontā. Tas būs viņa stabilais iekrājums nākotnei. Šī nauda strādās priekš viņa, pat, kad viņš gulēs. No atlikušās puses , iedrošini viņu atlikt vēl pusi no tā kaut kam, ko viņš vēlas. To viņš varētu turēt kādā īpašā vietā, kā piemēram kādā krūkā. Ja viņš krās naudu priekš kaut kā, ko viņš patiesi vēlas, tad tas palīdzēs viņam uzzināt jēgu tam, kādēļ viņš strādā, kā arī saprast naudas vērtību. Atlikusī nauda var tikt ielikta viņa maciņā dažādām tūlītējām iegribām un vajadzībām. Ar šo summu viņš var augstsirdīgi dalīties ar sevi un citiem.
Atlīdzība
Tad, kad sieviete nodod finansiālās lietas sava vīra rokās, notiek interesantas lietas, kā, lūk, kādā patiesā stāstā.
Viņš eksplodēja
„Pagrieziena punkts manā laulībā bija dramatisks – kad ar „Valdzinošās sievišķības” palīdzību uzzināju par atšķirtajiem vīra un sievas pienākumiem. Sešu gadu laikā, kopš mēs bijām precējušies, vīrs man allaž iedeva kādu naudas summu un man bija jāapmaksā rēķini pēc saviem ieskatiem.
Pēc trešās valdzinošās sievišķības nodarbības es braucu mājup un jau savā prātā biju izdomājusi , ka nevēlos kontroli pār finansēm. Es uzrunāju savu vīru teikdama, ka ilgāk nespēju panest finanšu nastu, ka viņš to paveiks daudz labāk, ka visi šie uztraukumi mani nomāc un ka es nemaz nedaru to visai labi.
Tai brīdī viņš eksplodēja teikdams, ‘Ak tad tu nevēlies uztraukumus! Tomēr , tie tev būs, jo tos savukārt nevēlos es. Ja nebiji pietiekami laba, tad tā ir tava vaina un tev būs jāapgūst šis pienākums, tādēļ tev viss jāturpina.’ Viņš staigāja šurp turp teikdams, ka viņam nekad nav bijusi dota teikšana naudas lietās vai tajā, ko daru es. Es mēģināju viņu pārliecināt, ka mainīšos un, ka jautāšu viņam pēc padoma ik reizi, kad ko izlemšu darīt. Viņš vienīgi iesmējās it kā neticēdams man. Es apraudājos, tomēr viņa attieksme nemainījās. Viņš bija tik ļoti sadusmots, ka nosvieda visus rēķinus un grāmatvedības žurnālus uz sava kājsoliņa.
Tad es paņēmu savu Valdzinošās sievišķības eksemplāru un lūdzu viņam izlasīt tās lapas, ko biju viņam atvērusi, tās, kuras Valdzinošajā sievišķībā bija lūgts mūsu vīriem izlasīt. Kad viņš bija izlasījis pirmās lapas par vīrieša lomu, kur teikts, ka viņam ir jābūt tam, kurš vada, pasargā un apgādā, viņa bailss atmaiga un jautāja, kas tā ir par grāmatu. Līdz šim es ne vārda nebiju par to teikusi. Tad es viņam palūdzu izlasīt par ģimenes finansēm un par vīrieša un sievietes pienākumiem ģimenē. Kādu mirkli viņš klusēja, bet tad kluss smaids iezagās viņa sejā un viņš palūdza man atnest atpakaļ visus rēķinus, uzskaites žurnālus un čeku grāmatiņas. Viņš strādāja ar to visu no desmitiem līdz pusnaktij.
Nākamajā nedēļā viņš iedeva man piecpadsmit dolārus, teikdams, ka tas iur viss, kas palicis pāri un es varu nopirkt sev lietas , ko vēlos. Nu manam vīram pieder pilna kontrole pār naudu un es esmu ļoti laimīga. Es mēdzu pavadīt vairākas stundas nedēļā plānodama, par ko maksāt. Mans vīrs pavada tikai pāris minūtes katru otro nedēļu un viss atrodas viņa pārziņā. Tagad es esmu tā, kura lūdz naudu, ja man kas nepieciešams. ES zinu, ka viņš man to iedos, ja manas vēlmes nav pārāk savtīgas un ja viņš to var atļauties.”
Mani matemātikas džungļi
„Pēc tam, kad bijām zaudējuši jau divas mājas, vienu jaunu auto un izgājuši cauri bankrotam, es jau biju kļuvusi par nervozu graustu , kurš vēl arvien mēģina laist naudu jel kādā apritē. Mana čeku grāmatiņa bija īsti matemātikas džungļi un gala rezumē nekad negāja kopā. Mans vīrs mani centās izsekot, o bankā mums allaž bija aizņēmumi. Viņš izrakstīja čekus par lietām, ko vēlējās un pēc tam man bija jāraizējas par rēķiniem. Un tad pie mans atnāca Valdzinošā sievišķība. Drīz es uzzināju, ka man par šīm lietām nemaz nav jāuztraucas , tādēļ pieliku milzu pūles , lai to visu pārtrauktu. Tagad es pat neveru vaļā rēķinu , kad tie tiek atsūtīti.
Nesen pie mums ciemos bija atbraukuši draugi pavadīt savu atvaļinājumu. Mēs nebijām viņus redzējuši kādu trīs gadus. Viešņa bija padzīvojusies mūsu mājās tikai kādu īsu brīdi, kad jau teica: ‘Kas ar tevi noticis?’ Es atbildēju, ‘Nekas, vienīgi esmu pieņēmusies svarā.’ ‘Nē, ne tas’, viņa teica, ‘tu vairs neesi nervoza. Agrāk tu visu laiku biji satraukta.’
Tā es viņai izstāstīju par Valdzinošo sievišķību un ko tā bija izdarījusi ar mani. Viņa teica, ka viņa bieži bija vēlējusies , kaut viņai nebūtu jārūpējas par finansēm, tādēļ tai pat vakarā viņa izstāstīja savam vīram par Valdzinošo sievišķību un to, kā jāpārzina finanses , kā arī palūdza viņu pārņemt šo pienākumu.
Viņai par lielu pārsteigumu un atvieglojumu, pārbraucot mājās viņš teica, ka pamēģināšot. It tik laba sajūta – būt brīvai no uztraukumiem par rēķiniem! Un arī – mūsu naudai tagad klājas daudz labāk, nekā jel kad iepriekš. Paldies Dievam par Valdzinošo sievišķību!”
Tās bija riska pilnas sajūtas
„Agrāk ģimenē es mēģināju turēt savās rokās visus naudas jautājumus, jo mans vīrs bija ļoti bezatbildīgs, kas attiecās uz naudu. Jūs pat nevarat iedomāties, cik tas no viņa puses bija muļķīgi tērēt naudu par motocikliem un citām greznībām, allaž nevērīgi izturēties pret rēķiniem un nekad nespēt pieturēt jebkādu naudas summu. Izpētījusi Valdzinošo sievišķību es pārliecinājos, ka man naudas lietas ir jānodod viņam, lai kas arī notiktu. Tāss bija sajūtas, kurās valdīja risks, tomēr viņš bija ar mieru to darīt. Man par pārsteigumu un lielu izbrīnu viņš ir gaužām mainījies. Viņš ir atbildīgs un saimniecisks, kas attiecas uz naudu , ir attīstījis sevī vadītāja īpašības. Tagad viņš pārzina mūsu naudu daudz labāk, nekā es to mēdzu darīt.”
Uzdevums
Ja līdz šim naudu esi pārraudzījusi tu un vēlies tikt atbrīvota no šiem uztraukumiem , tad nolasi savam vīram tos principus, kuri aprakstīti šajā nodaļā un pārrunā tos kopā ar viņu. Ja viņš piekrīt tad tu esi jauna ceļa priekšā. Ja nē, tad saki viņam ko līdzīgu kā: ‘Es to vairs ilgāk nevaru izturēt. Tā man ir smaga nasta Priekš tevis tas nebūs ne tuvu tik grūti. Tu esi vīrietis. Lūdzams, atbrīvo mani no šī pienākuma. Vai tu to varētu pārņemt pilnībā?” Ja viņš vēl joprojām atsakās, tad šoreiz tam vairāk nepievērs uzmanību. Nogaidi, kamēr nebūsi pielietojusi dzīvē visus pārējos Valdzinošās sievišķības principus.