Sievišķīgs izskats

Ievērības cienīga sievišķīgas sievietes rakstura līnija ir sievietes uzmanības veltīšana savam izskatam. Viņa neizturas nevērīgi ne pret saviem matiem , ne seju, ne augumu, ne apģērbu. Viņa izskatās tik labi, cik vien var jebkurā brīdī. Tas viņas dabā notiek instinktīvā līmenī. Tomēr ideāla sieviete pārmērīgi nepievēršas savam izskatam. Viņa netērē nebeidzamas stundas uz savu izskata, tādējādi nevērīgi izturoties pret citiem svarīgiem pienākumiem. Viņa veltīs savi arī tam, kas prasa laiku un uzmanību, bet atradīs arī laiku , lai izskatītos pievilcīga.

Brīnišķīgs sievietes piemērs, kura tiek galā ar saviem mājas darbiem, kamēr rūpējas arī par savu ārējo izskatu, ir tikumiem bagātā sieviete, kura aprakstīta Salamana pamācībās, 31: „Viņa ceļas pirms dienas gaismas, gādā barību savai saimei, Viņa prot rīkoties ar vilnu un liniem un veic labprāt rokdarbus, Viņa domā par tīrumu, nopērk to un iedēsta vīna dārzu par savu pašu roku pelnītiem līdzekļiem, Viņa izstiepj savas rokas dāvinādama nabagiem pretī un sniedz palīdzīgu roku trūkumcietējiem, Viņa nebaidās sava nama dēļ sniega, jo visai viņas saimei ir divējādas drēbes.”

Bez tam viņa māk atrast laiku arī sev. „Viņa darina pati sev segas, smalks audekls un purpurs ir viņas tērps.” Ceru, ka ievērojāt šo tekstilizstrādājumu. Audums – smalka un brīnumaina drāna. Zīds – viens no sievišķīgākajiem audumiem. Arī purpursarkanā krāsa ir zīmīga. Tā saka, ka viņa rūpējas par savu ārieni, ka viņai nav viegli tik labi izskatīties.    

Kā iegūt sievišķīgu izskatu

Lai ārējais izskats būtu sievišķīgs, tad akcentē atšķirības starp sevi un vīrieti. Izvēlies valkāšanai tikai tādus  materiālus un pieturies pie tāda stila, kas vismazāk atgādinās vīrieša stilu un kas viņu apģērbiem kontrastēs visvairāk. Vīrietis nekad nevilks mugurā neko mīkstu un pūkainu, mežģīņotu vai plānu un caurspīdīgu. Tādēļ izmanto šādus materiālus, kur vien iespējams. Vīrieši reti pievērš uzmanību pēdējām modes tendencēm, tādēļ interesējies par to, kas ir modē. Lai attīstītu savu sievišķīgo ārieni, tev vajadzētu ievērot sekojošus likumus:

1. Auduma faktūra. Pēc iespējas izvairies no tādiem audumiem kā tvīds, audumiem ar skujveida rastu, no raupjas vilnas, no džinsu auduma, no rūtaina auduma, no svītraina auduma vai jebkura cita auduma veida, kādus valkā vīrieši. Tomēr arī tādus var izmantot, ja stils, krāsa vai rotājumi būs galēji sievišķīgi. Citādi apģērbs tev nekādā veidā nepalīdzēs pateikt viņam, cik gan sievišķīga tu esi! Apģērbs nespēs izcelt atšķirības starp tavu un vīrieša būtību. Izmanto maigu un izteiksmīgu audumu, mīkstu un smalku vilnu vai linaudeklu, zīdu vai jebko zīdīgu maigu un sievišķīgu. Pati augstākā sievišķība piemīt tādiem audumiem kā šifons, mežģīnes, velvets, atlass, angora un smalka kokvilna.  Mēģini ieviest ko tādu arī savā garderobē. Uzvelc tos tad, kad vēlies izskatīties vissievišķīgāk.

2. Auduma krāsa. Sievišķīgas krāsas ir pasteļkrāsas, maigas krāsas, tīras krāsas, bagātīgas krāsas, pat melnā krāsa. Izvairies no vienmuļām krāsām, kādas valkā vīrieši, kā piemēram brūnās, pelēkās un haki krāsa krāsas. Tās var tikt izmantotas, bet tad audumam  ir jābūt mīkstam, smalkam, tam sievišķīgā stilā vai ar sievišķīgām rotām.

3. Auduma raksts. Izvēloties rakstu rūpējies, lai tas ir kvalitatīvi uzzīmēts. Izvairies no visa skaļā, pārlieku spilgtā vai tāda auduma raksta, kurš būtu bezgaumīgs. Auduma apdrukai nav jābūt pārākam par pašu sievieti. Tam ir jāsniedz maiguma, kautrības un sievišķības iespaids.

4. Stils. Izvairies no vīriešu apģērbu stila vai jebkā, kas izsaka vīrišķību tādu kā bikses, vīrišķīgas žaketes mēteļus, piedurknes ar pogām. Tomēr arī tādu stilu var lietot , ja tiek izmantots sievišķīgs audums vai krāsa. Pilnībā sievišķīgs stils ir piedienīga garuma svārki, volāni, krokās savilktas piedurknes, krokoti un krītoši tērpi. Izmatojiet šo visu attiecīgi savā stilā un piemērotā veidā. Pat pagalam vienkārša kleita būs sievišķīga, jo tā taču nav vīrieša apģērba daļa.

5. Bikses. Vai sievietei būtu jāvalkā bikses? Bikses nav pats sievišķīgākais no apģērbu veidiem.  Tu vari tās valkāt, bet tad tām jābūt no sievišķīga materiāla, pašūtas sievišķīgā stilā un  krāsai ir tev jāpiestāv. Mīkstini vīrišķīgo iespaidu uzvelkot ko sievišķīgu augšpusē, izmantojot rotaslietas un sievišķīgu matu veidojumu. Ja tev ir drukns augums, tad skaties, lai bikses nav pārāk apspīlētas. Labāk lai tās ir nedaudz brīvākas. Ja neesi pavisam jauna, tad labāk nevalkā ne džinsa nekādus citus vīrišķīga auduma bikses.

6. Rotājumi. Rotājumi radīs sievišķības efektu citkārt pat pagalam vienkāršai kleitai – mežģīnes, lentītes, krāsains lakatiņš, izšuvumi, pērlītes, vīti rotājumi.  

7. Aksesuāri. Izvairies no somām, kuras atgādina vīriešu somas, kā arī no vīrišķīga stila kurpēm. Izmanto ziedus un dārgakmeņus.

8. Sevis kopšana un krāsošanās. Paaudzēm ilgi sievietes lietoja papīra rullīšus , lai saveidotu matus, knaibīja vaigus, lai tie iegūtu krāsu, apkrāsoja acis un izmantoja smaržvielas. Vannošanās viņām bija ierasta lieta, tāpat kā tīri un spīdīgi mati un mazgātas un izgludinātas drēbes. Sievietēm, kuras sanāca kopā uz Mayflower svētkiem, iespējams nebija pietiekami ūdens, ko padzerties, bet bija to nočiepušas pietiekami, lai izmazgātu baltas apkaklītes un cepurītes. Visos laikos sievietes ir pastāvējušas uz savām tiesībām uz savu svēto vannasistabu. Savā būtībā mūsdienu sievietes ir tādas pašas, Daudz laika, pūļu un naudas tiek iztērēts tam, lai izskatītos skaistas. Svarīgs ir kļuvis matu griezums. Sievietes mazgā sevi kā vēl nekad agrāk.  Viņas uzpošas, laiku pa laikam ielūkojas spogulī, lai sakārtotu savus matus vai atjaunotu kosmētiku uz sejas. Viņu instrumenti ir ķemmes, matu sukas, matu veidotāji, matadatas, matu žāvētāji, ilgviļņi un plašs kosmētikas klāsts. Rūpīga uzmanības veltīšana kosmētikai un frizūrai ir sievišķība, tas viss akcentē tavas dabas dotās dāvanas un padara tevi vēl valdzinošāku. Tavs vīrs to var pamanīt, bet var arī nepamanīt, varbūt viņš nekā neteiks, tomēr, ja nevērīgi izturēsies pret savu ārieni, viņš to noteikti pamanīs. Viņš vēlas, lai tu izskatītos skaista. Vai viņš vēlas, lai tu būtu skaista prieks visiem vīriešiem? Jā, ja vien vīrietis nav pārmēru greizsirdīgs vai privātniecisks, viņš vēlēsies , lai viņa sieva liktos skaista ikvienam cilvēkam.

9. Atturība. Tomēr vēl kāda sievišķīga izskata sadaļa ir kautrīgums. Par spīti pasaules uzsvērumam uz nepiedienīgi īsām un trūcīga garuma apģērba gabaliem, pieklājīgi vīrieši necienīs sievieti, kura pārmēru publiskai apskatei atklāj savu ķermeni. Ne tikai ķermeni ir jābūt atturīgi apģērbtam. Tādai ir jābūt arī apakšveļai. Vīriešiem nepatīk, ja ir redzamas biksīšu maliņas, krūšturu lencītes vai vienkārši redzama apakšveļa. Augstākās civilizācijas pakāpes allaž ir izcēlušās ar atturību. Tā iet roku rokā ar izsmalcinātību un inteliģenci.               

Ko dod sievišķīgs izskats

Kad tu valkāsi sievišķīgu apģērbu un būsi rūpīgi sakopta, tas cels tavu pašcieņas izjūtu. Tu jutīsies labāk. Tev būs vairāk drosmes uzvesties vēl sievišķīgāk – vērot kā tu staigā, kā kustas tavas rokas, kā tu sēdi un kāda ir tava rīcība. Ārējais izskats veicina sievišķīgu izturēšanos.

Sievišķīgs ārējais izskats cels gaismā labvēlīgās vīrieša atbildes reakcijas. Līdzko tu panāksi arvien sievišķīgāku ārējo izskatu, viņš arvien vairāk pievērsīs tev uzmanību, pamanīs, cik pievilcīga tu esi un cienīs tevi arvien vairāk. Tas redzams sekojošos stāstījumos:  

Viņš mani neatpazina

„Valdzinošā sievišķība” ir tik sveša manai dabai, ka bija gaužām grūti kaut jebko no tās pielietot. Esmu skaļa, nepatīkama un valdonīga. Manī bija tikpat maz sievišķības, cik jebkurā vīrietī. Tomēr tāda vairs nevēlējos palikt. Mēs ar vīru esam šķīrušies. Tagad saprotu, kādēļ. Toreiz nesapratu. Un bērni bija tie, kuri cieta visvairāk. Man ir padsmitnieks, kuru tas viss sagrāva pilnībā.  Mans vīrs atstāja visu kādas ielasmeitas dēļ, pameta savu darbu, atstāja visu viņas dēļ. Es to nespēju saprast.

Tad kāda draudzene iedeva man „Valdzinošo sievišķību”. Es ļāvu augt saviem matiem, atļāvu sev garākus nagus, nometu 20 kilogramus sava svara un sapirku sev kleitas. Esmu vienmēr bijusi smagnēja sieviete ar īsiem, spīdīgiem melni brūnganiem matiem. Mans izmērs izmainījās no četrpadsmitā uz devīto. Es izbalināju savus matus tā kā tie izskatījās manā jaunībā un izveidoju jaunu sievišķīgu matu griezumu.

Kad mans vīrs atbrauca mani apciemot, viņš mani pat neatpazina. Mani bērni un es – mēs visi dzīvojām pēc „Valdzinošās sievišķības”. Un visjaukākā lieta visā tajā ir tā, ka viss, ko viņam teicu, bija patiesība. Pati to nebiju ievērojusi. Viņš, patiesi, ir apbrīnojams vīrietis. Vienkārši, nekad pirms tam to viņam nebiju teikusi.

Ielasmeita – viņš nedēļas laikā pārtrauca sakarus ar viņu. Kopš tā laika vīram nekad viņa nebija vairs vajadzīga. Mēs bijām laimīgi, un tādi kļuva arī bērni. „Valdzinošā sievišķība” ir glābusi tik daudz ģimeņu! Man šķiet arī mana vīra dzīve ir uzlabojusies, un arī es esmu kļuvusi labāka.

Es aizgāju no darba, lai mums būtu vairāk laika, ko pavadīt kopā. Es nezinu nevienas citas zināšanas , kuras mainītu cilvēku tik lielā mērā, kuras spētu radīt tik daudz laimes tik daudz cilvēkiem. Es vēlos pateikties autorei. Esmu viņai tik daudz pateicības parādā.

Es nopirku sievišķīgu kleitu

Es neesmu pārāk laba stāstītāja, tomēr man jāpasaka kā „Valdzinošā sievišķība” mainīja manu dzīvi. Es ar vīru apprecējāmies, kad bijām vēl pavisam jauni. Es tik ļoti gribēju būt laba sieva, tāda, par kādām lasām mīlas romānos. Es gribēju būt valdzinoša un mīloša un maiga. Tikai – nāci no ģimenes, kur mana māte ienīda mājas darbus, ēst gatavošanu, bērnu auklēšanu – itin visu, kas ir sievišķīgs. Man nebija neviena, ko atdarināt, un nevienas sievietes, kura man visu ierādītu , kā būt tādai, kāda vēlējos būt. Es neiederējos savas mātes jeb emancipētas sievietes pasaulē. Es gaidīju savas laulības gan ar lielu vēlmi, gan bailēm.

Es vēlējos precēties, tomēr gribēju, lai mana laulība būtu kas īpašs – tāda, kurai jau pa gabalu varētu just, ka ap manu ģimeni virmo mīlestība. Es nevēlējos tāda veida laulību, kādas redzēju sev visapkārt kaimiņos un pie draugiem, kur sieva komandēja vīru, kas viņam jādara , allaž klaigas un uzbļāvieni, uzstāšana uz savām prasībām. Es vēlējos kaut ko vairāk kā tikai to, ka vīrietis un sieviete dzīvotu zem viena jumta. Tikai, man šķita, ka , iespējams, vienīgie cilvēki, kuri šādi dzīvo ir cilvēki no pasakām, ko bērniem lasa pirms gulētiešanas.

Un tad es satiku savu vīru. Viņš bija jauns, bet viņam piemita labas un pamatīgas īpašības un pavisam drīz mana sirds piederēja viņam. Man likās, kopā ar šo puisi mana laulība varētu izvērsties par tādu, par kādu biju sapņojusi. Ļoti vēlējos kļūt par sievu, mājsaimnieci un māti, un mēs ātri vien uzsākām kopējo ģimenes dzīvi.

Mans vīrs pavadīja lielāko daļu sava laika kopā ar citiem puišiem. Kad viņš bija mājās, viņš vienmēr dzēra, kliedza un nepārtraukti mani iepļaukāja. Viņš nekad nelūdza mani kaut ko izdarīt, nē, tās bija tikai pavēles. Es no viņa baidījos un gluži vai ienīdu viņu, bet es nācu no ģimenes, kurā uzskatīja: „Kādu gultu esi sev saklājis, tādā tev jāguļ.” Man nebija, kurp iet, un pie mājas turēja tas, ka teju teju vajadzēja dzimt bērnam.  Es jutos bezpalīdzīga, jutos kā lamatās un biju kā sieviete pilnībā izgāzusies. Kurā brīdī biju kļūdījusies?

Kad piedzima mūsu bērns, mans vīrs sāka mainīties un es sāku pamanīt daļu no tās personības, kuru kādreiz biju atbildot iemīlējusi. Viņš bija pasakains tēvs, tomēr mūsu starpā lietas nemainījās. Viņš vēl joprojām mēdza mani iepļaukāt, bieži vakaros nenāca mājās līdz pat desmitiem vai vēl vēlāk no saviem izpriecu gājieniem kopā ar draugiem, kā arī uzsāka strīdus, kad bija mājās. Tā tas turpinājās četrus ar pusi gadus. Es ienīdu savu laulību, ienīdu to, ka esmu māte un ienīdu savu vīru. Gribēju šķirties. Mans sapnis par laulību tā arī palika - tikai sapnis. Es tik ļoti biju centusies būt laba sieva. Kur gan es biju kļūdījusies?

Kādu dienu es lasīju avīzi un uzdūros rakstam par „Valdzinošo sievišķību”. Viņi aprakstīja laulības dzīvi tieši tādā veidā, kā biju par to sapņojusi! Bet, ja nu, ja nu es tomēr iederēšos viņu pamācību ietvaros. Iespējams, viņi varētu palīdzēt man saprast, kas es esmu. Jutos nogrimusi pašā akas dibenā. Kā jau cerēju – tā bija atbilde uz manām lūgšanām. Es biju tik cerību pilna, ka vai brāzos pa ielu uz tuvējo grāmatveikalu, lai jau laicīgi iegādātos „Valdzinošās sievišķības” eksemplāru., pirms vēl semināri bija sākušies. Jau iesākusi lasīt, uzreiz sapratu, ka tā ir atbilde uz manām lūgšanām. Un nolēmu jau uzreiz tai brīdī sākt tādu dzīvi.

Visu šo laiku sakarā ar mūsu neizdevušos laulību biju vainojusi savu vīru. Kā gan es biju kļūdījusies! Maz pamazām sāku mainīt, ne viņu, bet sevi. Es iegādājos pāris jaunu un  patiesi sievišķīgu kleitu maigās krāsās, kuru apakšdaļa nebija bikšveida, bet gan svārkveida, ļāvu ataugt saviem nagiem, ieliku matos ilgviļņus. Tas attiecās uz ārieni. Tagad man vajadzēja mainīt savu iekšieni. Sāku pievērst uzmanību vienīgi sava vīra labajām īpašībām. Viņš bija labs tēvs, augstsirdīgi deva man naudu, smagi strādāja un bija labs vadītājs. Un tā es varēju turpināt un turpināt, un tā arī darīju attiecībā uz viņu.

Kad no rīta pamodos, es sliecos skatīties tikai uz labajām lietām, kas tajā dienā notika, kā piemēram vērot ziedam pļavu ziedus, vērot saulrietu. Domāju par visām tām sīkajām lietiņām, ko varētu darīt, lai mans vīrs justos laimīgs, kā piemēram pagatavot tādu maltīti, kāda viņam garšotu, vai rakstīt viņam mīlas zīmītes, pateikt viņam par to, ko viņš man ir teicis vai izdarījis, kas mani padarīja laimīgu. Kad viņš vēlējās runāt, es tīšām aizmirsu visu pārējo, lai tikai klausītos viņā, pat ja tas nozīmēja pārtraukt vakariņot vai locīt drēbes. Es darīju visu šo un vēl daudz , daudz vairāk, mēģinot izrādīt viņam visvisādos veidos un jebkurā brīdī, ka pieņemu viņu tādu, kāds viņš ir – gan kā vīrieti, gan kā mūsu vadītāju.

Tagad pielietoju „Valdzinošo sievišķību” savā dzīvē jau pusotra gada garumā un nekad nevarētu pateikt, ka mēs esam tas pats laulātais pāris. Viņš gan ved mani vakariņās, gan kopā braucam makšķerēt, gan it visur, kurp vien viņš dodas. Daudzkārt mēs vienkārši dodamies izbraukumā vai ejam vērot skatlogus. Un tā vietā, ka agrāk nekad viņš man nepirka dāvanas, pat ne uz Ziemassvētkiem, tad tagad es saņemu dāvanas vienkārši tādēļ, ka viņš mani mīl. Tagad pirkt man drēbes un dažādas lietas priekš mājas sagādā viņam prieku. Neticēsiet, bet mēs jau pat sākam domāt par vēl vienu bērnu, kas liktos pilnīgas muļķības pirms astoņpadsmit mēnešiem. Paldies „Valdzinošajai sievišķībai” , ka vairs nesapņoju par brīnišķīgu, siltuma, draudzības un mīlestības piepildītu laulības dzīvi. Es tādu dzīvoju.

Lai iegūt sievišķīgu izskatu

Akcentē atšķirības starp sevi un vīrieti ar:

  1. Plandošiem audumiem
  2. Auduma krāsu
  3. Auduma rakstu
  4. Fasonu
  5. Biksēm
  6. Dekorējumiem
  7. Rotaslietām
  8. Sevis kopšanu/krāsošanos
  9. Kautrību

Uzdevums

Uzšuj vai nopērc sievišķīgu mājas tērpu un priekšautu. Pievieno tam visam sievišķīgu apdari (lentītes vai pērlītes). Ieveido matus sievišķīgā frizūrā un , ja tu lieto kosmētiku, tad prasmīgi to uzklāj. Pavēro sava vīra reakciju. Pieraksti šo labvēlīgo atsauksmi savā mīlas grāmatiņā.

Lai panāktu sievišķīgu izskatu , ir ļoti svarīga lieta, kas jāatceras – vispārējais iespaids, kādu tu radi Nav nepieciešams valkāt kruzuļus, volānus, mežģīnes, drīzāk tik tiešām piestrādā pie satriecoša pretstata vīrišķībai.