Kā pareizi pajautāt lietas
Vai ir tādas lietas, kurs ilgi esi vēlējusies, bet vēl to nav? Padomā mirkli. Tas var būt kaut kas tik vienkāršs kā, piemēram, papildus plaukts virtuves piederumiem, jauni trauki vai zīda kleita. Varbūt tu vēlies paciemoties pie draudzenes kādā tālākā pilsētā, mācīties vijoles spēli vai pieteikties talantu klubiņā. Es šeit nedomāju egoistiskas kaprīzes, bet gan lietas, kuras tu esi pelnījusi un viņš var atļauties, iespējams ar nelielu piepūli no viņa puses. Varbūt tu esi viņam jautājusi šīs lietas, bet viņš nav uztvēris tevi nopietni. Vai, viņš saka, ka izdarīs to, bet tā arī tam nav ķēries klāt, vai aizbildinās. Vai noraida tavu lūgumu. Ja tā ir, iespējams tu jautā nepareizi. Tālāk uzskaitīti veidi, kādos mēs jautājam, un kas parasti nedarbojas:
Parastie pajautāšanas veidi
- Mājieni: Kad tu dod mājienus par lietām, ko vēlies, vai tavs vīrs reaģē? Vai viņš mēdz ignorēt vai aizmirst to? Ja viņš šādi rīkojas, vai tu to interpretē kā mīlestības trūkumu? Tu pat vari sev teikt, “Ja es viņam patiešām rūpētu, viņš būtu atcerējies par lietām, ko vaicāju.” Vai viņš ir nevērīgs mīlestības trūkuma dēļ? Ne vienmēr. Visbiežāk tas ir tamdēļ, ka viņš ir aizņemts ar savām problēmām. Vai arī viņš tavus mājienus var uzskatīt par sievišķīgām kaprīzēm. Vienalga kāds ir iemesls, šāda rīcība parasti ir nesekmīga.
- Ieteikumi: Tu vari teikt, “Kāpēc mums neaizbraukt uz upi šovasar?” vai “Tas būtu jauki, ja mēs dzīvojamā istabā uzbūvētu grāmatu plauktu, vai ne?” Šādi ietikusi ir labi, ja tu pati nezini, ko tu vēlies un meklē viņa viedokli. Ja tu zini, ko vēlies, šī metode nedod nekādu pamudinājumu pozitīvai atbildei, ja vien viņš pats jau ir izlēmis par ko tamlīdzīgu. Šī pieeja drīzāk veicina pretēju atbildi.
- Pārliecini viņu: Tu pārdomā visus iemeslus, kamdēļ tev pienākas tas, ko grasies jautāt. Tad tu aizej pie sava vīra un pārliecini viņu, ceļot ārā visus savus iemeslus. Šī metode reizēm strādā, bet parasti izsauc opozīciju. Viņš var sākt domāt par iemesliem, kāpēc tu neesi to nopelnījusi. Papildus tam, tu kļūsti par vienlīdzīgu lēmumu pieņemšanā, spiežot viņu pateikt nē, tikai, lai viņš varētu parādīt savu autoritāti. Viņš pat varētu iedot tev kāroto, bet automātiski saka nē, lai aizsargātu savu līdera pozīciju.
- Pieprasīšana: Tu kļūsti tik uzvilkta, mēģinot dabūt to, ko vēlies un ko esi pelnījusi, ka sāc to pieprasīt. Kad tavs vīrs jūt spiedienu, viņš var padoties, bet ne ar labām jūtām. Vai viņš var vienkārši attiekties. Tas noved pie strīda, kurā, ja uzvar viņš, tu esi tā, kas paliek ar sliktām sajūtām. Tas rada apgalvojumu. Pieprasot, tu nepanāksi, ka viņš gribēs to darīt.
Ja tev ir bijušas grūtības saņemt lietas, kuras vēlies vai kuras vajag, ar laiku tu vari padoties. Tu drīzāk paliksi bez, nekā atkal sastapsies ar mēģinājumiem piedabūt viņu kaut ko izdarīt. Problēma ir tāda, ka, ja tu padodies, un turpini būt bez lietām, kuras tev daudz nozīmē, tu atsvešinies no viņa. Tev tas liekas netaisni, ka viņš ignorē vienkāršus lūgumus, kad tu esi veikusi lielas lietas priekš viņa.
Nepadodies. Ir svarīgi jebkurās vīrieša-sievietes atiecībās just otra vēlmes un vajadzības. Ja viņš tevi mīl, viņam ir jādara lietas tavā labā. Tā vietā, lai padotos, iemācies pajautāt pareizā veidā, lai viņš gribētu darīt šīs lietas. Šeit ir ieteikumi, kā to darīt:
Bērnišķīgais pajautāšanas veids
Un atkal mēs to kopējam no maziem bērniem. Kā viņi saņem to, ko kāro? Viņi vienkārši pajautā. Viņi nemēģina paskaidrot, pamatot vai pārliecināt jūs. Kad maza meitene kaut ko vēlas, viņa iet pie vecākiem, respektējot viņu tiesības teikt jā vai nē. Viņa teiktu, “Vai es, lūdzu, drīkstu?” vai “Vai jūs lūdzu?” vai “Tas man tik daudz nozīmētu.” Visi labsirdīgi vecāki tiecas teikt jā šādam bērnišķīgam lūgumam.
Ja tu viņam jautā kaut ko mīlīgā, pazemīgā un bērnišķīgā veidā, tu izrādi cieņu viņa vadībai. Kad viņš sajūt, ka tu respektē viņa pozīciju, savu atkarību no viņa it visā, kas tev ir, viņš ir pamudināts paveikt maksimāli labāko, lai apmierinātu tavu lūgumu. Viņš pat var palēkties, lai uzsāktu darīt lietas priekš tevis. Vīrieši bieži ir lauzuši kaklus, lai apmierinātu sievišķīgas kaprīzes. Es nedodu tev padomu kaprīzēties, bet gan iesaku jautāt lietas, kuras patiešām vajadzīgas, kuras tu vēlies vai esi pelnījusi, kuras nāk par labu tavai pašsajūtai. Tavs vīrs tevi mīlēs vairāk un tu būsi vēl laipnāka pret viņu par tavu vēlmju piepildīšanu.
Ko nevajadzētu jautāt
Ir pāris lietas, ko tev nevajadzētu jautāt. Neprasi lietas, kuras ir egoisma apmierināšanai vai kuras viņš nevar atļauties. Nejautā lietas, kas var viņu atraut no svarīgiem uzdevumiem. Nejautā lietas, kas ir pretrunā ar viņa vērtībām vai principiem. Nejautā neko, kas varētu viņu satraukt vai uzkraut uz pleciem papildus smagumu. Kā likums, nejautā mīlestību, maigumu vai pieķeršanos. Tās kļūst par vērtībām, kad tiek dotas brīvprātīgi. Tās ir jāatmodina. Ir vīrieši, kam tas patīk, bet lielākajai daļai nepatīk tik daudz agresijas sievietēs.
Kad nevajadzētu jautāt
Neprasi lietas, kad tu neesi pildījusi savu lomu kā sieva. Ja esi bijusi nevērīga pret saviem mājas pienākumiem, viņa pusdienām, savu izskatu vai seksuālo dzīvi, ir labāk, ja nejautāsi viņam, kamēr neesi veikusi uzlabojumus.
Upuri nesošā sieva
Vai tu dzīvo bez lietām, kuras tev vajadzētu, jo uzskati, ka ir cēlo nest upuri? Jau gadiem tu esi kaut ko vēlējusies, bet ikreiz, kad šī doma nāk tev prātā, tu noslāpē impulsu pajautāt, lai būtu vairāk naudas vīram un bērniem. Tas skan cēli, bet diemžēl kaitē laulībai.
Neparedzētu apstākļu gadījumā viņš novērtē tavu vēlmi atlikt malā personīgās vēlmes, lai atrisinātu problēmu, bet kad nav steidzamu iemeslu, viņš nenovērtēs tavu upuri. Tu esi viņa karaliene, kas ir pelnījusi vislabāko, ko viņš var sagādāt. Viņš nevēlas nolikt savas un bērnu vēlmes augstāk par tev patiešām svarīgām lietām.
Vēl viena lieta šai visā: Kad tu esi pārlieku uzupurējusies, tu laupi savam vīram iespēju sev kalpot, un tādējādi, mīlēt sevi vairāk. Mēs mīlam tos, kam kalpojam. Tas ir tavs pienākums pret vīru un laulību, redzēt, ka vīrs dara lietas priekš tevis. Bet tev vajag jautāt. Vīrietis nav domu lasītājs.
Gaidīt lietas
Ir vēl viena metode kā pajautāt lietas, tiesa gan tā nav bērnišķīga, bet dažos gadījumos ir efektīva. Ilustrācija nāk no Abrahama Linkolna dzīves. Abrahama vecāki, Toms un Nensija Linkolni, gadiem ilgi dzīvoja mazā būdiņā ar melno grīdu. Toms bija nevērīgs un slinks, un nekādīgi nevarēja saņemties uztaisīt koka grīdu, un Nensija nezināja kā piedabūt viņu to darīt. Tad Nensija nomira un Toms apprecēja Sāru. Viņa bija ļoti jauka persona, bet savādāka kā Nensija. Kad Toms pārveda viņu mājās uz mazo būdiņu, viņa sev līdzi atveda vairākus vagonus ar labām mēbelēm un mājlietām. Viņa paskatījās uz melno grīdu un teica, „Ak, mans Dievs, Tom, es pat iedomāties nevaru ienest savas skaistās lietas uz šīs melnās grīdas. Es tās vienkārši atstāšu vagonos, un tu rīt man vari uztaisīt koka grīdu.”
Toms Linkolns patiešām uztaisīja koka grīdu nākamajā dienā. Vai nav skumji, domājot par nabaga Nensiju, kas visus šos gadus dzīvoja ar melno grīdu un nezināja, kā motivēt vīrieti darbībai? Ievēro, ka Sāra bija laipna, bet skaidri pateica un nolika laika limitu izpildāmajai darbībai. Ar mēbelēm, kas gaidīja ārpusē, viņas lūgums bija neatliekams. Kad tev ir līdzīga neatliekama situācija, tavs vīrs varētu atsaukties uz šādu metodi.
Bērnišķīgs prieks
Pētot mazu bērnu prieku, ievēro, ka vajag pavisam maz, lai darītu viņus laimīgus. Viņi priecājas, noķerot saules staru, spēlējoties vannā ar ūdeni, pastaigājoties lietū, lēkājot pa peļķēm, paceļot rokās akmeņus, glaudot kucēnu vai ēdot saldējumu.
Sieviete, kura spēj priecāties par vienkāršajām dzīves lietām spēj noburt vīrieti. Dažas sievietes spēj priecāties par vasaras dienu, saulrietu, pirmajām puķēm pavasarī vai par pilnmēnesi. Viņas priecājas par iešanu uz pludmali, lai skatītos kā kuģi peld, kā viļņi sitas pret kuģu piestātni un jūt jūras gaisu.
Atgriežoties pie mazu bērnu prieka, kad viņi tiek atalgoti ar mazu pārsteigumu vai viņiem tiek solīts kaut kas labs, kas notiek? Viņu acīs mirdz sajūsma vai viņi plaudē un lēkā augšup, lejup. Viņi tiecas pārspīlēt, sakot, „Tas ir visskaistākais vai vislabākais visā pasaulē.” Kā vecāki, kad mēs redzam šādu reakciju, mēs vēlamies atkārtot savus darbus.
Kad vīrietis pērk sievietei kaut ko vai dara viņas labā kaut ko īpašu, viņš novērtē priecīgu reakciju. Sievietes, kuras ir sajūsmā par katru sīkumu, ko vīrietis viņu labā dara, parasti ir izlaistas. No otras puses, sievietes, kuras atbild par parastu paldies, vai cik skaisti, vai ak, cik jauki no tavas puses neiedvesmo vīrieti turpmākai rīcībai. Pat vēl sliktāk, citas sievietes, saņemot dāvanas vai palīdzību no vīrieša, uzskata, ka viņš viņai bijis to parādā.
Bērnišķīgs prieks nav piemērots visos gadījumos. Kad vīrietis sniedz sievietei kaut ko neparasti vērtīgu vai ko tādu, kas prasījis no viņa pat nelielu upuri, pat bērnišķīgs prieks nebūs īsti vietā. Dziļa cieņa un pateicība, siltas jūtas vai pat prieks asaras būs daudz piemērotākas.
Problēmas ar dāvināšanu
- Nevērība: ja tavs vīrs aizmirst vai ignorē tavu dzimšanas dienu, un tevi tas satrauc, vai tu rīkojies sekojoši: pirmkārt, pajautā vai tu pati esi pie tā vainojama. Kad viņš tev agrāk kaut ko uzdāvināja, vai izrādīji pietiekamu pateicību? Vai tu izteici kādu negatīvu piezīmi? Ja tā, tas izskaidro viņa nevēlēšanos tev kaut ko sagādāt.
Ja tu neesi vainīga, mēģini būt saprotoša. Vīrieši, kā zināms, ir nevērīgi pret dāvanu dāvināšanu. Viņi tā īsti nezina, ko sievietēm vajag un viņiem nepatīk piespiedu dāvināšana. Dažiem vīriešiem patīk kaut ko nopirkt tad, kad viņi sajūt šādu vēlmi, nevis, kad tas ir tradīciju diktēts. Tamdēļ neesi pārāk noraizējusies par šo nevērību, un neiztulko to kā mīlestības trūkumu.
Ja tu nespēj tikt tam pāri, nākamreiz, kad nāk tava dzimšanas diena, padari viņam dāvināšanu vieglāku. Tu vari teikt, „Ir kaut kas, ko es ļoti esmu vēlējusies.” Pārliecinies, ka tas ir viegli atrodams un ka viņš to var atļauties. Vai saki, „Es zinu, ka tu tā īsti nekad nezini, ko man dāvināt dzimšanas dienā. Vai tu vēlētos, lai mēs ejam kopā to izvēlēties?”
Ja tas tev liek justies labāk, tad dari tā. Prolēma tajā, ka tas atņem došanas un saņemšanas prieku. Kad tā ir tava ideja, tad dāvana zaudē savu vērtību. Ir labāk pielietot visu Valdzinošo sievišķību, tādejādi mudinot viņu dāvināt spontāni. - Kad tev nepatīk dāvana: nekad nepieļauj kļūdu, izrādot sarūgtinājumu vai kritizējot dāvanu. No otras puses, netēlo, ka tev dāvana patīk, kaut īstenībā nepatīk. Novērtē nevis dāvanu, bet devēju vai pašu došanas aktu. Izrādi novērtējumu par viņa rūpēm. Dāvanai pašai par sevi ir neliela vērtība, salīdzinājumā ar dāvinātāja devīgumu.
Ja tā ir nepareizā krāsa, pajautā, kā tu izskaties tajā. Ja viņam liekas, ka labi, tad paturi to un valkā. Ja izmērs ir nepareizs, tad ir normāļi, ka to samaini. Citādi nepieļauj kļūdu atgriežot to, noliekot to malā vai nelietojot nemaz. Vismaz uz kādu brīdi izmanto to. - Kad viņš nevar to atļauties: ja tavam vīram ir paradums dāvināt tev lietas, kuras viņš nevar atļauties, neizdari nepatīkamas piezīmes par to, ka viņam būtu jāzina labāk. Tā vietā dod viņam piemērus par lētākām dāvanām, kuras tev patīk. Saki viņam, ka tu novērtē dārgas dāvanas, bet ka vienlīdz priecājies arī par lētākām.
Bērnišķīga ticība
Bērnišķīga ticība ir tāda pārliecība, kāda ir bērniem attiecībā uz viņu vecākiem. Ka vecāki vienmēr par viņiem rūpēsies un sirdī glabās vislabākos nodomus attiecībā uz saviem bērniem. Tu parādi šo pašu uzticēšanos vīrietim, kad tu tici viņa spējām parūpēties par sevi, pasargāt, vadīt un nodrošināt, un ka viņam ir spējas to darīt. Tu izrādi ticības trūkumu, kad apšaubi viņa spējas par tevi parūpēties.
Tev nevajadzētu, piemēram, teikt viņam ko un kā darīt. Nekas tā netracina vīrieti, kā sieva, kura dod norādījumus par lietām, par kurām viņam vajadzētu zināt vairāk kā viņai. Es atceros, ka reiz biju kompānijā, kur vīrietis ar viņa sievu mums izrādīja pilsētu. Viņa turēja viņu aiz elkoņa un norādīja par katru pagriezienu, kas jāizdara. Kad vīrietis brauc pie stūres, nekad nepieļaujiet kļūdu, norādot viņam, kur jāgriežas, ja vien viņš pats nejautā. Labāk ir ļaut viņam kļūdīties, nekā apšaubīt viņa spriešanas spējas. Tas ir īpaši kaitinoši tik vienkāršā lietā kā atrast ceļu savā dzīvē.
Tu izrādi ticības trūkumu, kas šaubies par viņa spēju atrisināt savas problēmas, kā, piemēram, tik ārā no finansiāla rakstura problēmām vai nospraust gana izaicinošu mērķi. Nedod viņam pārāk daudz ieteikumus kā kļūt veiksmīgam. Ir labāk uzgriezt muguru problēmai ar bērnišķīgu ticību, ka vienā vai otrā veidā viņš gūs panākumus. Neradi viņam iespaidu, ka tas būs viegli, drīzāk palīdzi viņam just spēku uzvarēt.
Kad tu viņam tici, negaidi perfekciju. Ne vienmēr viss izvēršas un beidzas sekmīgi. Tu tici ne tik daudz iznākuma pēc, bet gan viņa sirds nodomiem. Mēģini noticēt, ka viņš vēlas labu, rīkojas pēc saviem labākajiem ieskatiem un cenšas par tevi rūpēties. Viņš dara to labāk kā tu spētu.
Tu varbūt brīnies, kā tu vari uzticēties vīrietim, kurš ir pieļāvis muļķīgu kļūdu? Tas var būt grūti, bet atceries, ka mēs katra pieļaujam kļūdas un mācāmies no tām. Kļūdas pagātnē stiprina spriedumus nākotnē. Bet pat vīrietis, kurš ir apguvis labas mācības, nav brīvs no kļūdām. Tā ir pastāvīga dzīves daļa katram no mums. Bet ej uz priekšu ar bērnišķīgu ticību, riskējot ar laiku, ērtībām un drošību, lai sasniegtu vērtīgus mērķus. Šādi tiek sasniegti vislielākie dzīves mērķi.
Ko dos ticība? Kad tu uzticies vīrietim, tu mudini viņu pacelties līdz tam līmenim, kādu tu domā viņu esam. Nekas tā neiedvesmo vīrieti, kā kāds kāds uzticas viņam.
Atklātība
Vēls viens veids kā būt bērnišķīgai, ir būt atklātai. Nejauc to ar mēles neturēšanu aiz zobiem vai pārlieku vaļsirdību, nerēķinoties ar citu jūtām, kas ir vispierastākā kļūda pieaugušo starpā. Esi tieša sarunā, nevis izvairīga. Nerunā vienu un to pašu, neaizbildinies, neizvairies no būtības, ko vēlies pasacīt.
Maza meitene, kuru audzina mīloši vecāki, un no kuriem viņa nebaidās, ir atklāta un godīga. Piemēram, ja mazai meitenei vaicātu, vai viņa vēlas apciemot tanti ielas galā un bērns to negribētu, viņa nemeklētu aizbildinājumus vai nelūgtu to pārcelt uz citu reizi. Viņa vienkārši teiktu, „Es negribu.” Tas ir bērnišķīgi.
Vai, ja jūs viņai jautātu, kamdēļ viņa nav sakārtojusi savas mantiņas, kā viņai tika teikts, tā vietā, lai gari izskaidrotos, viņa vienkārši saka, „Es aizmirsu.” Tas ir bērnišķīgi. Taču, ja bērns mazliet baidās no vecākiem, viņš tiecas melot vai noveļ vainu uz kādu citu. Bet bērns, kurš nebaidās, tiecas būt atklāts. Šādu attieksmi vīrietis respektē sievietē.
Ja tu pērc kopā ar savu vīru tādas lietas kā mēbeles, drēbes vai pat māju, un viņš tev iesaka pirkt kaut ko tādu, kas tev nepatīk, nav vajadzības gariem paskaidrojumiem, lai pamatotu savu viedokli. Esi godīga un atklāta un saki, „Godīgi, es nedomāju, ka es ko tādu gribu.” Šāda atbilde tiks vairāk novērtēta un būs mazāk aizskaroša viņa gaumei un izvēlēm, nekā sava viedokļa gara izklāstīšana un pamatošana. Protams, ir svarīgi iepriecināt savu vīru, īpaši ar mājas dekoriem, bet ne uz sava rēķina. Ir svarīgi, lai abi tiktu iepriecināti.
Es pazīstu kādu dāmu, kurai bija šis godīguma un atklātuma šarms. Kādā pasākumā viņas vīrs ar pāris biedriem bija tikko vienojušies par braucienu pa Kolorado upi ar raftu. Dāma, apjaušot brauciena izmaksas, kā arī to, ka jau kādu laiku ir bez lietām, kuras viņai vajag, teica bērnišķīgā balsī, „Bet kā tad ar mani! Man vajag pāris jaunas kokvilnas kleitas un augstpapēžu kurpes.”
Viņas vīrs skatījās uz viņu pārsteigts un mazliet uzjautrināts. Cik gan šāda reakcija bija labāka, nekā, ja viņa būtu vainojusi viņu egoismā, sūdzējusies, vai vēl sliktāk – klusējusi un turējusi sevī aizvainojumu. Bet, lūdzu, ņem vērā: ir gadījumi, kad tev vajag atbalstīt vīra plānus ar sajūsmu un degsmi. Tas atkarīgs no situācijas. Šajā gadījumā ceļojums bija pārāk dārgs, un viņas atklātie vārdi atmodināja vīru un palīdzēja izvairīties no kļūdas pieļaušanas.
Dažādība
Tu esi daudz interesantāka, ja esi dažāda – nevis visu laiku tāda pati. Čarlzs Rīds raksta sekojošo grāmatā Klosteris un sirds: „Meitenes mīl būt kautrīgas un maigas, laipnas un nerātnas laiku pa laikam.” Tas dažādo tavu personību, kā arī piešķir tev noslēpumainību, līdz ar ko vīrieša acīs tu kļūsti interesantāka. Ja tu esi neparedzama un viņš nevar paredzēt tavu reakciju, tu esi vairāk valdzinoša viņam.
Deručete bija mainīga – mīļa, laba, bērnišķīga, kā putns, nevainīga, viltīga, pateicīga, reibinoša, ar melanholijas pieskaņu, ķircinoši rotaļīga, ar mieru, kas nobūra apkārtējos un viltīgu spīdumu acīs.
Mazi bērni ir mainīgi savās emocijās. Pavēro, kad viņi ir sāpināti vai neapmierināti, viņi skrien pie savām mātēm ar asarām acīs, kas līst gar viņu smukajiem vaidziņiem. Kad top iepriecināti ar buču vai kādu patīkamu pārsteigumu, viņi momentā atplaukst smaidā ar slapjajām asarām uz vaigiem. Mazi bērni netur nekādus aizvainojumus, kas ir viens no iemesliem, kāpēc viņu emocijas var brīvi mainīties.
Pavēro bērnus, kad viņi klausās vakara pasaciņu. Viņu emocijas mainās līdz ar notikumu pavērsieniem. Kad stāstā ir nenoteiktība, viņi izrāda nemieru. Kad notikumi kļūst sliktāki, viņu nemiers pieaug. Kas stāsta notikumi sasniedz kritisko robežu, viņi kļūst klusi un sastingst. Kad viss veiksmīgi atrisinās, viņi kļūst laimīgi.
Jauneklīgas manieres
Sievietei ar jauneklīgām manierēm ir interese par dzīvi, raits solis, sirds silts gars un entuziasms par nākotni. Tas ir jaunības gars. Tomēr to var saglabāt arī līdz sirmam vecumam. Man nesen bija saruna ar vienu dāmu, kura teica, „Tu zini, man ir 74 gadi, bet es vēl joprojām jūtos jauna un savā ziņā pievilcīga.” Šīs jauneklīgās manieres ir daļa no valdzinājuma un padara tevi mūžam pievilcīgu.
Lai būtu jauneklīga savās manierēs, izvairies no XXXX, īpaši savā gaitā. Sievietes gados mēdz sakņupt uz priekšu, nolaist zodu, uzmest kūkumu plecos, staigās ar kājām plati un grīļoties ķermeņa augšdaļā. Tā ir vecišķa gaita. Lai izskatītos jauna, dari tieši pretējo. Izvairies arīdzan no bezcerīga skatiena acīs, kas rodas no šaubām par nākotni vai garlaicības, jo tās ir vecuma pazīmes.
Jauneklīgs izskats
Lai iegūtu jauneklīgu izskatu, atsakies no mātišķa un vecmodīga stila, vai drēbēm, ko nēsā padzīvojušas dāmas. Tāpat izvairies no novecojuša stila – drēbes, frizūras, kurpes, grims, kas bija modē 10 vai vairāk gadu atpakaļ. Sievietēm ir tendence pieturēties pie stila, kas bija modē, kad viņas bija jaunas. Lai izskatītos jauna, nedari to.
Lai izvairītos no vecišķa izskata, neļauj sev uzēst lieko svaru, pat ne 10 mārciņas (4,5 kg) vairāk. Nekas tik ātri nesabojā jauneklīgu izskatu kā smagnēja figūra. Ir gandrīz neiespējami izskatīties vai uzvesties kā jaunietei, ja ir liekais svars.
Lai piešķirtu jaunības akcentu savam apģērbam, apmeklē jaunu meiteņu veikalus. Tev nevajag iegādāties tur drēbes, bet tu iegūsi priekšstatu par to, kas ir modē. Jaunām meitenēm ir tendence ģērbties pēc pēdējā modes kliedziena. To gan nedari, citādi izskatīsies smieklīga. Taču jaunas meitenes seko līdzi modei. Faktiski, būt jaunietei, nozīmē būt zinošai par modes tendencēm. Ļauj, lai viņu stils tikai mazliet ietekmē tevi.
Ja vēlies pati veidot savu jauneklīgu stilu, īpaši mājas apģērbu, apmeklē mazu meiteņu veikalus. Te tu redzēsi pogas un volānus, ieloces, strīpas, tauriņus, margrietiņas un pat satīnu, mežģīnes un samtu. Visi viņu apģērbi ir skaisti.
Tāpat esi modra par savu frizūru. Neveido frizūras, kas bija modē desmit gadus atpakaļ. Tev nevajag aiziet galējībās, bet tomēr pieturies pie jauniešu modes. Mazas meitenes nēsā tauriņus, ziedus un lentas matos. Viņas valkā mazas, smukas cepurītes.
Ja tev liekas, ka ir muļķīgi pieaugušai sievietei nēsāt jauniešu drēbes, valkā tās mājās un ļauj vīram izlemt. Viņš iespējams neļaus tev nēsāt tās, izejot sabiedrībā, bet viņam patiks, ka valkā tās mājās, neformālos apstākļos.
Es nēsāju bērnišķīgu cepuri
Es saņēmu vēstuli no kādas sievietes, kura nepievērsa uzmanību bērnišķībai, līdz pieredzēja sekojošo:
„It kā sīkums, bet mans vīrs atsaucās uz cepuri, kuru es vilku galvā, kad devos ar viņu zvejot. Viņš teica, ka tā bija līdzīga cepure tai, kuru nēsāju, kas biju vēl mazs meitēns. Man nebija ne jausmas, ka viņš to ir pamanījis. Iepazīstoties ar Valdzinošo sievišķību, es sapratu, ka viņam tā patīk, jo izskatās meitenīgi.”
Bērnišķība
Būt kā bērnam, būt bērnišķīgam nevajadzētu jaukt ar bērnišķību, kas ir negatīva īpašība. Būt bērnišķam nozīmē kopēt bērnu kļūdas, kur pretim būt bērnišķīgam (būt kā bērnam) nozīmē kopēt viņu labās īpašības. Bērnišķas īpašības bērnos ir koncentrēšanās uz sevi, atbildības trūkums par viņu rīcībām un pārāk daudz gaidīšana no citiem. Pieaugušie, kas savā dzīvē uzvedas bērnišķi, pukst pie sevis, kad nav dabūjuši, ko vēlas, vai vaino citus savās neveiksmēs un neatzīst savas kļūdas, vai arī izvirda neadekvātas prasības saviem līdzgaitniekiem.
Kad mēs bijām jauni, mēs pārāk daudz prasījām no saviem vecākiem, un domājām, ka viņi var gandrīz visu. Projicējot šo nereālo domu uz pieaugušo dzīvi, tas nozīmē gaidīt pārāk daudz no saviem sabiedrotajiem un tas ir bērnišķi. Bērnišķums pieaugušā sievietē ir ļoti nepievilcīga īpašība.
Apkopojums
Ir sievietes, kuras atsakās uzvesties bērnišķīgi, jo uzskata par aizvainojumu, ka spēlēt mazas meitenes lomu ir pretrunā viņu veselajam saprātam. Viņas pastāv uz to, ka patiešām saprātīgi vīrieši noraidīs, nevis jutīs simpātijas pret tādu mazu, bezpalīdzīgu radījumu. Vienīgais veids, kā pārbaudīt, vai bērnišķīga pieeja darbojas, ir izmēģināt to dzīvē, un vērot vīra reakciju.
Pat tad, ja sievietes piekrīt, ka bērnišķīga sieviete ir vispievilcīgākā, viņas kļūdaini apgalvo, ka ar viņām tā nevar notikt. Esi droša, ka pilnīgi jebkura sieviete var būt kā bērns, jo tas ir mūsu dabā. Tā ir daļa no sievietes esības. Atceries – tas nemaz nebija tik sen, kad tu biji maza meitene un šīs iezīmes tev likās normāla parādība. Tu vari atjaunot šīs manieres un šarmu, un padarīt to par daļu savas personības.
Kad sieviete nobriest, ir acīmredzama tendence pazaudēt bērnišķīgumu, un jo īpaši, kad viņa aprecas. Viņai liekas, ka ir jābūt pieaugušai, nemaz neapjēdzot, ka vīriešiem tā īsti nepatīk līdz galam pieaugušas sievietes. Patiesi fascinējoša sieviete vienmēr sevī saglabās kaut ko no mazas meitenes, neatkarīgi no vecuma.
Bērnišķīgi veidi
- Bērnišķīgas dusmas (kad tu esi dusmīga)
- Bērnišķīga atbildes reakcija (kad viņš ir dusmīgs uz tevi)
- Lietu pajautāšana
- Bērnišķīgs prieks
- Bērnišķīga ticība
- Atklātība
- Dažādība, mainīgums
- Jauneklīgas manieres
- Jauneklīgs izskats
Uzdevums
- Padomā kas ir tas, ko tu patiešām vēlies, un pajautā to savam vīram bērnišķīgā veidā.
- Izveido sev jaunu mājas tērpu, ņemot vērā ieteikumus.