Ideāls vīrietis

Ideāls vīrietis kādu es to redzu, ir vīrietis no tērauda un samta. Šo terminu es aizņēmos no Karla Sandberga, kurš izmantoja to, lai raksturotu Abrahamu Linkolnu. Es nezinu nevienu citu izteicienu, kurš tik adekvāti attēlotu pilnīgu vīrišķību.

Tērauds

Ideālam vīrietim ir spēks, izturība un mērenība kā smalkam tēraudam. Viņš ir saskanīgs ar daudzām stingram īpašībām. Galvenais tajā starpā ir viņa vīrišķīgās būtības labprātīgā uzņemšanās, lai nopelnītu savu maizi ar sviedriem sejā. Viņš apgādā sevi un ģimeni ar lepnumu par savu vīrišķīgo pienākumu piepildījumu. Viņš priecājās par iespēju pakalpot un dara to entuziasma pilns. Viņa seja nav īgna par pienākumiem, tomēr tie ir neizbēgami. Viņš neskatās uz cietiem lai darītu to, kas viņam būtu jādara. Kad viņa problēmas kļūst sarežģītas, viņš ar lepnumu cenšas tās risināt. Tikai ārkārtas situācijās meklē citus, lai atrisinātu.

Viņš uzņemas šīs saistības ne tikai morāla pienākuma dēļ, bet patīkamo vīrišķīgu sajūtu dēļ, ko iegūst to darot. Ja ieliktu citā pozīcijā, kur nevarētu pielietot šīs svarīgās spējas, viņš ir ļoti samulsis. Viņa pienākumu pieņemšana piešķir saturu, sievas ticību viņam, kad viņa atstāj savu vecāku drošo māju, lai savienotu savu ceļu ar viņu. Viņai ir jāpaļaujas viņa pienākumu apziņai lai nodrošinātu viņu, aizsargātu viņu no pasaules skarbuma un stiprinātu viņu jaunajā pieredzē.

Viņš ne tikai uzņemas pienākumu par sevi un ģimeni, bet viņš ir arī sabiedrības veidotājs,  citu labklājības veicinātājs. Viņš atpazīst pasaules neatliekamās vajadzības un ar sociālā pienākuma sajūtu līdzdarbojās, lai padarītu pasauli par labāku vietu. Viņš nebaidās no pienākumiem, pat tad, kad tiem ir nepieciešams laiks, piepūle, un sevis ziedošana. Visu to viņš dara tāpēc, ka izjūt saistības pret citiem. Viņš palīdz bez sūdzēšanās.

Tērauda vīrietis ir vīrišķīgs vīrietis. Viņš ir enerģisks, apņēmīgs, izlēmīgs, neatkarīgs. Viņš ir kvalificēts vīriešu pasaulē, prasot atsaukties uz viņu sasniedzot savu mērķi. Viņš ir kompetents uzdevumos, bezbailīgs un drosmīgs grūtību priekšā un situācijas noteicējs. Viņam ir pārliecība un viņš nelokāmi turas pie šīs pārliecības. Viņš nosaka augstus galamērķus, galamērķus, kuriem nepieciešama aizraušanās un pacietība. Viņš nebaidās no piepūles un uzcītības. Viņš noraida maigumu un kautrību. Kad viņš ir pieņēmis lēmumu, kurš balstīts uz viņa labāko izvērtējumu, viņš ir nelokāms kā tērauda gabals. Šīs īpašības nosaka viņa atšķirību no sievietēm un vājākiem sava dzimuma pārstāvjiem.

 Tērauda vīrietim ir noteikts raksturs. Viņš paliek pie savas pārliecības, pat izjūtot spiedienu. Viņš ir goda vīrs.  Viņš ir taisnīgs, precīzs, godīgs, savos darījumos, drosmīgs rīkoties ētiski,  ar pašcieņu un tās krietnās īpašības, kuras veido stingru  raksturu. Viņš ir pats sev saimnieks, jo ir iemācijies sevi disciplinēt. Kad ir pakļauts spiedienam, viņš paliek nelokāms.

Papildinot šo visu viņš ir sasniedzis pārliecības sajūtu un mieru tāpēc, ka ir guvis uzvaru pats pār sevi. Un fiziski tērauda vīrietim ir spēcīgs un izveicīgs ķermenis.

Samts

Samta īpašības ietver vīrieša lēnprātību, labsirdību, laipnību, devību un pacietību. Viņš ir veltījies rūpēm un aizsardzībai par sievieti un bērniem. Viņš saprot un ciena viņu maigo dabu un atpazīst to kā komplimentu savai vīrišķībai. Viņš ir bruņniecisks, gādīgs un ar cieņu pret sievieti un spēj ar maigumu mīlēt. Viņam ir entuziastiska un jauneklīga optimistiska attieksme, kuru viņš saglabā neraugoties uz pieaugošo vecumu. Cilvēciskums arī ir daļa no samta, vājinot vīrišķo ego bagātinot tā raupjo dabu.

Ņemot vērā tērauda un samta raksturīgās apvienojošās funkcijas, tās varētu salīdzināt ar lielu, garu ēku. Tērauda īpašības attiecināmas uz spēcīgo karkasu  no tērauda un konkrēti uz savienojumu, kurš nelokāmi satur kopā  un bremzē to pamatos. Bez šī stiprā iekšējā karkasa ēka nenoturētu un nefunkcionētu zem spiediena no tās lietošanas un ārējiem spēkiem. Samts atbilst ēkas dekoram un mākslas formām, tās ainavām un visbeidzot ar interjeru, kurš piešķir maigumu un skaistumu citādi tik sastingušai un stingrai masai no tērauda un akmens.

Pareizi saplūstot šīm raksturīgajām tērauda un samta īpašībām veidojas ideāls vīrietis, radīšanas meistardarbs un lielākais ieguldījums sabiedrības labklājībā. Raksturīgās iezīmes, kuras tiek raksturotas kā tērauds ir viņa esības karkass, uzskatāmi parādot nelokāmību nodomos, dzimušu pašcieņā, viņš jūt kad viņš ir patiess pats pret sevi, kad viņa dzīves kvalitāte ir tāda, ka viņš var ērti dzīvot pats ar sevi kā ar labāko draugu.

Tas uzrāda pārliecinošus analogus tērauda stieņa spēkam, kurš viscaur ir uzlabots un testēts. Ja vēl pieliek klāt samta īpašības meistardarbs ir garantēts. Stingrība, kura citkārt iespējams varētu parādīties kā raupja ir mīkstināta. Tas nav tikpat atšķirīgi kā ar lielām, smagām uztrenētām rokām spēlēt vijoli. Tādām rokām ir rupjš spēks, lai sagrautu instrumentu vienā mirklī, bet nav nekādu briesmu no tādas lietas kā maigi vēzieni izraisa skaistu mūziku ar maigumu un novērtējamu mākslinieciskumu. Abi gan tērauds, gan samts ir nepieciešami, lai veidotu lielisku raksturu. Nekad nav bijis patiesi lielisks vīrietis, kurš nav abu īpašnieks.

Vīrietis, kurš ir tikai tērauds

Viscaur vēsturē vīrieši, kuriem ir bijušas nešaubīgas tērauda rakstura īpašības, ir atstājuši savas pēdas pasaulē, bet rakstura nepietiekamība dēļ -  smalkums, labsirdība un citas samta īpašības, viņi nav bijuši lieliski vīrieši. Tādi ir daži no militārajiem ģēnijiem un politiskajiem līderiem kā Napoleons, Cēzars, Staļins, Hitlers un Musolīni. Augstais stāvoklis, ko šie vīrieši sasnieguši nav  bijis bez kāda nopelna.

Ir jābūt atpazīstamai katrai esošajai īpašībai, kura iedveš pārliecību un uzticēšanos  vismaz sākumā. Nodrošinot spēkpilnu vadību, garantējot taisnīguma aizsardzību un citu cilvēku intereses un darot to spēcīgā un pārliecinošā veidā, viņi ieguva atbalstu. Pateicoties godīgam raksturam, kurš galvenokārt bija pazudis bez vēsts. Izpalika arī lielākā daļa samta īpašību. Neraugoties uz to viņi ieguva atbalstu pateicoties spēcīgajām tērauda īpašībām.

Lai gan tērauda īpašības bija  pietiekošas lai nostiprinātu viņus varā, neraugoties uz to tās bija nepietiekošas, lai stiprinātu tos visu ilgo laiku. Rakstura trūkuma dēļ, raupjums un vulgārisms viņu dzīvēs bija pašiznīcinošs. Tā vietā, lai būtu lielisko sarakstā, viņi tiek klasificēti kā cilvēces ienaidnieki.

Vīrietis, kurš ir tikai samts

Ir arī daudzi vīrieši viscaur vēsturē, kuri ir bijuši tikai samta vīrieši. Neraugoties uz to tie nav nostājušies kā sabiedrības ienaidnieki, tie arī nenostājās ne par ko citu. Viņi ir nekas, nav vērts atcerēties. Nav bijuši īsti vīrieši, tie neveidoja labāku pasauli, nedz arī tie bija piemēroti ģimenes vadītāji.

Jēzus Kristus

Tikai tāds vīrietis, kurš sasniedz līdzsvaru starp tēraudu un samtu droši stāv uz nesatricināma pjedestāla. Šīs relatīvi mazās grupas indivuduālitātēm virsotnē stāv Jēzus Kristus, kurš bija visa labā un spēcīgā iemiesojums. Viņš nebija nepietiekošs nevienā jomā.

Studējot viņa dzīvi atklājas noslēpums - tērauda un samta aizraujoša demonstrācija. Viņš nekad nezaudēja no redzesloka savus pienākumus, lai piepildītu to darbu, kuram viņš tika atsūtīts. Viņš saglabāja uzticību tam līdz beigām, kad viņš teica, tas ir pabeigts. Viņš bija vīriešu, sieviešu un bērnu līderis – patiess savā pārliecībā līdz pat nāvei. Viņam bija tikumisks spēks iepazīstināt ar ideāliem un standartiem, kuri bija pretrunā ar populārajām tālaika mācībām.

Viņš atvēlēja savu dzīvi kalpošanai un citu pestīšanai, paceļot cilvēkus uz augstākiem domu un dzīves plāniem. Viņš bija sabiedrības veidotājs. Un viņš bija vīrišķīgs, izrādot drosmi, apņēmību, bezbailību, izlēmību spriedumos un enerģiskumu. Viņš bija prasmīgs un meistarīgs sarežģītās situācijās, nekad nebaidījās nostāties ar seju pret viņa ienaidnieku bardzību.

Daži mākslinieki uzzīmējuši viņu kā vāju, mīkstčaulīgu un fiziski vāju un kautrīgu. Viņš bija gluži pretējs, ar spēcīgu ķermeni – pietiekoši, lai aizdzītu naudas mainītājus no tempļa un adekvāts lai atveidotu rosīgos vīrišķīgos uzdevumus.

Viņa raksturs bija nevainojams, veidots augstos morāles principos un perfektos standartos. Viņš bija dedzīgs un entuziastisks par dzīvi, apsolot Es esmu nācis, lai būtu dzīve un varētu dzīvot bagātīgāk.

Vēl ar visu viņa spēku un drosmi, bija viņam arī maigums, kas pievilka pie viņa sievietes un bērnus. Sievietes raudāja pie viņa kājām un bērni viņu apņēma. Ar visu to viņam bija cilvēcība. Lai gan viņš tika pielūgts kā perfekts, viņs noliedza savu labumu, sakot nav labs, bet Tēvs. Vēl ar šo pazemību bija arī pašcieņa, kura prasīja izrādīt cieņu. Kā viņš stāvēja pirms tam augstās tiesas sprieduma priekšā, viņš drosmīgi lauzās cauri nepatiesajai apsūdzībai un pagrieza seju pūļa apsmieklam ar lielisku pašcieņu.

Abrahams Linkolns

Kristus stāvēja viens. Neviens nav salīdzināms ar viņu. Lai arī kā, vienkāršā veidā daži parasti vīrieši ir atstājuši zīmi, kura netiks aizmirsta. Tāds ir Abrahams Linkolns, par kuru rakstīja Karls Sandburgs, kuram ir gan tērauda, gan samta īpašības. Lūk raksturīgs citāts no viņa rakstiem:

“Negadās bieži stāsti par vīriešu dzimumu, kuri ierodas uz zemes kā vīrieši un kuri ir cieti kā klints un mīksti kā plūstoša migla, kuru ietekme uz sirdi un prātu ir paradoksālāki par briesmīgu vētru un miers neaprakstāms un perfekts.

Četru gadu laikā viņš bija prezidents, kurš reizēm, īpaši pirmajos trijos mēnešos paņēma savās rokās spēju kā diktators, komandēja visspēcīgākās armijas līdz tad tās sapulcēja modernā karā. Viņš uzspieda karaklausību pirmo reizi Amerikas vēsturē; neatlaidīgas nepieciešamības dēļ viņš likvidēja habeas korpusa tiesības; viņš ir tiešs politikā un garīgs savvaļā, masīvs, nepakļāvīgs varas zaudēšanā pilsoņu karā. Viņš pārliecinoši aizstāvēja līdzsvarotu vergu atbrīvošanu.. kaujas dēļ kā vadonis viņš izdeva likumu ar kuru viņš paziņoja vergu brīvību militāras nepieciešamības dēļ. Beigās īpašumi gandrīz četru biljonu dolāru vērtībā tika atņemti to likumīgajiem īpašniekiem, salauzti kā ugunsgrēkā un pārvērsti pelnos.”

Šāda veida rīcība skaidri parāda tērauda īpašības Linkolnā.

Un par viņa maigo pusi Sandburgs saka:

“Kauns un vaina par bezgalīgajām netaisnībām par divām pārsteidzošām civilizācijām, bieži bez vārdiem, viņš neteica neko, negulēja un pie izdevības tika redzēts raudam tādā veidā  kas raudāšanu padarīja atbilstošu, pieklājīgu, majestātisku. Indiešu vīrietis dzirdēja, kā viņš Baltajā namā teicis, “Voorhees, vai Tev nešķiet dīvaini, ka es nevar pat tik daudz kā nogriezt vistai galvu, esmu izraudzīts un izvēlēts pa vidu šim visām asinīm?”

Marks van Dorrens mums stāsta: “Man Linkolns liekas dažos veidos interesantākais vīrietis, kurš jebkad ir dzīvojis. Viņš bija maigs, bet viņa maigums bija apvienots ar milzīgu stingrību un dzelzs spēku.”

Viņa rakstura diženuma noslēpumu atklāja cilvēki, kuri viņu cienīja pēc nāves. Kā Karls Sandburgs to raksturo: “Aprīļa ceriņu laikā, 1865. gadā, viņa nāvē, zārks ar viņa ķermeni tika nests uz ziemeļiem un rietumiem tūkstošiem jūdžu; un amerikāņu cilvēki raudāja kā nekad agrāk; zvani šņukstēja;pilsētas bija kreps; cilvēki stāvēja ar asarām un noņemtām cepurēm kamēr dzelzceļa bēru mašīna piestāja galvenajās pilsētās septiņos štatos. Tāds ir diženums vīrietim, kuram ir tērauda spēks un samta maigums.

Jāatzīst, ka šī kombinācija tēraudam un samtam vīriešos vienmēr ir bijusi acīm redzami apbrīnojama viscaur vēsturē. Daži ir pasludināti par uzvarētāju pateicoties tērauda tikumam vien, bet patiesie varoņi, tie vīrieši, kuri ir iekarojuši cilvēku sirdis un izcēlušies kā lieliski viņu sekotāju vidū, vienmēr ir bijusi kombinācija tēraudam un samtam. Un tas arvien ir bijis ar abiem, lai iegūtu sieviešu sirdis.

Nekādā veidā vīrietim nav vajadzīgs tēauds un samts vairāk kā izturēšanās manieres pret sievietēm un bērniem. Tā ir kombinācija no abiem – spēka un maiguma kas liek sievietēm ļauties savai dzīvei vīrietim, dodot viņam beznosacījuma mīlestību un pieķeršanos.

Petručio   

Kā lielisku piemēru tērauda un samta pielietojamībai izturoties ar sievietēm, atļaujiet man atsaukties uz Petručio no Viljama Šekspīra “Spītnieces savaldīšana”. Kaut arī izdomāts, Petručio raksturs ir akurāti tāds pats kā attiecīgi reālajā dzīvē.

Petručio bija spēcīgs, skarbs un nepiekāpīgs vīrietis, kurš steigā meklēja sievu. Viņš mēģināja iepazīties ar Katerīnu bagāta vīrieša meitu. Katerīna bija skaista un jauna, bet spītīga. Viņa bija asprātīga, nepaklausīga un izaicinoša. Neviens, pat viņas tēvs nevarēja viņu pakļaut. Bet Petručio, izaicinājuma ieintriģēts viņas nevaldāmās dabas tāpat kā bagātības iekārdināts un vēlme ātri atrast sievu, tuvojās ar maigumu.