Ievads

Šī ir grāmata, kura māca vīrietim būt par vīrieti. Tā palīdz jaunam, neprecētam vīrietim iztēloties kādam vīrietim vajadzētu būt briedumā.  Tā paredz briedumu, precējies vīrietis kā paraugs ņemot vērā visus apstākļus lielākai lietderībai viņa vīra un tēva lomā. Mācības, kuras ir šeit ir uzrādītas ir ievērojami vajadzīgas neskatoties uz miljoniem vīriešu, kuri veido mūsu sabiedrību ir daži lomu modeļi no kuriem vīrietis var ņemt paraugu.

Varētu likties iedomīgi, ka man vajadzētu paziņot ir vajadzība vīrietim būt par vīrieti, tiem cilvēkiem, kuri tā nedomā tie jau ir vīrieši.  Viņš ir piedzimis kā vīrietis un audzis vīrišķībā. Būt par vīrieti ir pašsaprotami. Bērnībā viņš bija lepns būt par puiku un neviens neuzdrošinājās viņu nosaukt par memmesdēliņu. Viss viņa raksturā  atbilst prasībām cienot viņā vīrišķību. Tas ir tik pamatīgs, ka lielākais apvainojums kāds vien var būt būtu ierosināt vīrišķības zudumu. Tomēr rūgtā patiesība ir, ka vīrietis, vispārēji runājot, vairāk nav vīrietis. Tas kļūst skaidrs kad vidējais vīrietis tiek mērīts pret neapstrīdamu kritēriju, kuru parādīšu šajā grāmatā.

Amerikāņu vīrietis saņēma kā apvainojumu no britu psihiatra Dr. Joshua Biere, kurš viņu raksturoja kā mazdūšīgu kompānijā, mazu memmesdēliņu. Viņš sākotnēji mācīja, ka sievietes bija vainīgas paziņojot Amerikāņu sievietēm jābūt dominējošām. Pirms es mācīju sievietes gribēja varu valstī. Es mainīju šo viedokli. Sievietes ir spiestas pārņemt, nevis cīņas pārņemtas, viņš turpināja, es mācīju vīriešiem, kuri apmeklēja dažus seminārus es tur runāju par viņu sievām, kuras nošautu mani par manām piezīmēm, bet tā vietā viņi visi man piekrita. Tā vēl aizvien ir sabiedrība bez tēva. Vīri nav vīri. Visas sievietes raud pēc stipra vīrieša, bet viņš tik tiešām tur nav.

Viscaur mūsu sabiedrībā mēs atrodam vīriešus, kuri ir vāji, sabojāti, izlutināti, vāja rakstura, bez morāles, fiziski vai garīgi spēcīgi. Šeit ir vīrieši, kuriem neizdodas ieņemt viņu vietu kā ģimenes galvai, atļaujot sievietēm un bērniem rupji izturēties, nevēloties pieņemt pienākumu, kurš pēc taisnības ir viņa. Daži acīmredzami mudina savas sievas  uzņemties viņu būtību. Daudzi no mūsu tā sauktajiem jokiem kur centrā ir sieviete, kura nēsā bikses. Viņas vīrs ir  attēlots kā nepraša, nepiemērots un nekompetents lai saprastu ģimenes vadīšanu.

Lielā apjomā vīrietis ir cietis neveiksmi uzņemoties galvenos pienākumus apgādājot maizi uz viņu galdiem. Sievietēm jānāk glābt. Katru dienu miljoniem no viņām atstāj savas mājsaimniecības lai palīdzētu nopelnīt dzīvošanai. Strādājoša māte ir vairāk noteikums nekā izņēmums. Lietderības pasliktināšanās un zaudējums tik daudzās mājās ir liela daļa sekas nevērībai izritošai no savas vietas atstāšanas mātei, šajā situācijā viņa bieži žēlojās, bet nevar neko lietas labā izdarīt.

Bruņnieciskuma trūkums ir acīmredzams katrā rokā. Nepieciešamība sievietēm parūpēties pašām par sevi. Viņas maina savas riepas, mazgā automašīnas, pļauj zālienu, labo krāsnis, krāso māju un ceļ smagus priekšmetus. Kur vīrietim jāgaida lai piedāvātu savu vīrišķīgo palīdzību?

Turklāt ciešot neveiksmi mājās, vīrieši cieš neveiksmi sasniegumos sabiedrībā. Mēs esam krīzes periodā kur iespējams tā jau ir liela iedzimtība, mēs baudām darbus un upurus, kuri var zust paaudžu pagātnē. Brīvība ir pakļauta briesmām. Ir nemiera konfliktu un lielu problēmu laiks. Mūsu vienīgā cerība ir vīrietis uzlabo sevī izpratni kā īstam vīrietim. Bet kur ir varoņi šodienā? Kur ir vīrietis, kurš pasludinātu, Dodiet man brīvību vai dodiet man nāvi! Kur ir vīrieši, kuri vēlas upurēt laiku un enerģiju glābjot pagrimušu sabiedrību?

Sociālās problēmas vīrišķības trūkuma dēļ

Galvenais vīrišķības trūkums rada sociālas problēmas ar tālejošām sekām. Vīrietis, kuram neizdodas nostāties kā ģimenes galvai sagādā grūtības savā mājā. Šeit ir kārtības trūkums. Mazdūšīgs tēvs tātad veido dominējošu māti, kādam ir jāpieliek ģimenei stingrība, kādam ir jānosaka politika un jāpieņem lēmumi. Bieži neatliekamas prasības padara nepieciešamu sievai ieiet līdera lomā, kad viņas vīram neizdodas tā rīkoties.

Tāda pēc noklusējuma vadība ir iemesls sievietei lielam nelaimīgumam un neapmierinātībai. Ja viņai ir jābūt par vīrieti ģimenē, viņa nav brīva darboties kā sieviete, veltīt savu laiku un rūpēties lai radītu panākumus savos līdzvērtīgos prasīgajos pienākumos kā sievai un mātei. Viņas spēcīga vīrieša trūkums, kurš viņu vadītu, kaut ko viņai ir tiesības gaidīt, var izraisīt dažas spēcīgas emocionālas reakcijas. Viņa kļūst dažreiz nedroša un izmisusi.

Bērni no iedzimtā tēva cieš kā nevainīgi upuri. Viņi jūt sagaidāmu nedrošību stingrības un izlēmīguma trūkuma dēļ. Augot ģimenē, kur tēvs neprasa paklausību, viņi iemācās nepaklausību. Viņi iemācās, ka nav jāpadodas autoritātēm. Izejot ārā pasaulē, viņi ir iespējams nedisciplinēti un bieži ir kārtības traucētāji un vainīgie.

Vīrietis, kurš atļauj un iedrošina savu sievu strādāt ārpus viņas mājas veido papildus sociālas problēmas. Viņai jāsadala savas intereses starp darbu un ģimeni. Kopš viņas darbs parasti ir vairāk prasīgs, bērni un mājas dzīve cieš. Viņa nevar kalpot diviem kungiem. Viņas nevērība mājās ir mīlestības, uzmanības un bērnu attīstības trūkuma rezultāts un viņas neveiksme kalpot kā saprotošai sievai.

Homoseksuālisms ir vēl viena sociāla problēma, kuras cēlonis ir vīrišķības trūkums. Kad tēvam neizdodas attēlot spēcīgu vīrieša tēlu, starp tēvu un māti ir izplūdušas lomas. Atšķirība starp vīrieti un sievieti kļūst neskaidra. Zēni un meitenes neredz skaidru dzimuma attēlu ar kuru tie varētu identificēties. Tā iemesla dēļ meitenes neaug stipri sievišķīgas, bet zēni neaug spēcīgi vīrišķīgi. Tiek lietots smieklīgs termins dzimumu vienādošana, kas pēc būtības raksturo kaut ko, kas nav iespējams. Ja vīrietis ir patiesi vīrietis un sieviete ir patiesi sieviete, šis pretstats dzimumus pievelk vienu pie otra. Homoseksuālisms ir aplamības mudināts, kad tiek traucēts normāls heteroseksuālisms.

Vēl viena sociālā slimība -  nepamatots vīriešu vājums, ko izraisa feminisma kustība. Ja vīrieši būtu bijuši spēcīgi vīrišķīgi, iejūtīgi pret sieviešu vajadzībām, cienot viņas ar pateicību pret viņu palīdzību viņu sievišķīgajā lomā, maz ticams, ka daudzas no viņām atstātu savu vietu. Kā tas ir, daudzas no viņām jutās kā otrās šķiras pilsoņi, nomācošo vīriešu populācijas upuri, kuri sev paņēmuši darba vietas, kuras ir piepildošas un aizraujošas. Jūtoties neatzītas un atrodoties stāvoklī ar minimālu novērtējumu, sievietes gribēja diskriminējošo ierobežojumu no sieviešu pienākumiem. Sekmīgi darbojoties mājās viņas jūt sava darba nozīmīgumu un piepildījuma pieaugumu to darot. Redzot vīriešu gandarījumu viņu vīriešu pienākumos sievietēm ir iemesls cienīt viņus tāpat kā pašām sevi.

Un pēdējais, kad vīrietis ir vājš vai jebkādā veidā nespēj atbilst kā vīrietis, sievietei un bērniem zūd cieņa pret viņu. Šis vājums, šīs svarīgās attiecības ir galvenās laulības problēmas un plaisa starp vecāku un bērnu.

Šīs nopietnās sociālās problēmas atspoguļo neatliekamu vajadzību rīkoties. Godīgi nav bijis laika galējai nepieciešamībai, kad vīriešiem un sievietēm jāsaprot kā labāk viņi varētu sadarboties, lai būtu labklājība viņiem pašiem un sabiedrībai. Tas parāda to, ja mēs neradīsim īstu vīriešu paaudzi nekavējoties, pilnīgi visa mūsu civilizācija, kādu mēs to pazīstam, iespējams pazudīs. Briesmās ir mūsu vissvētākās un lolotākās institūcijas – laulība, ģimenes dzīve, valts brīvība – paši pamatakmeņi mūsu organizētajai sabiedrībai un reliģijai.

Vajadzības

Mūsu izšķirošajā laikā vīrieši ar stipriem prātiem, labsirdīgi un gataviem darboties, vīrieši, kuri atrod prieku darbā, drosmīgi vīrieši, godājami un spēcīgi viedokļi, brīvi prāti un augsti mērķi, vīrieši, kuri nebaidās no pienākumiem, vīrieši, kuri pārliecināti par uzdevumu un atsakās no savām egoistiskām vēlmēm nodarbojas ar pakalpošanu dzīvei. Tie ir vīrieši, kuru vārds ir godavārds.

Bet uz priekšu ar šo tērauda šķiedru šeit jābūt arī maigajai dabai. Mums ir vajadzīgi vīrieši, kuri var novērtēt dabas skaistumu, vīrieši, kuri mīl savas ģimenes ar cieņu un aizrautību, vīrieši, kuri dievina sievišķību, tomēr nepatīk vājums vai biklums. Mums ir vajadzīgi līdzjūtīgi vīrieši, delikāti, mazāk prasīgi, vīrieši, kuri ir  uzmanīgi pret savām sievām un bērniem, vīrieši, kuri ir attīstījuši spēju mīlēt.

Šī grāmata ir pamatprincipi ceļā kā kļūt par šādu vīrieti. Šis ir ceļš uz vīrieša lielāko piepildījumu. Piepildījums nenāk, kā daudzi uzskata, ar atpazīstamību, apbalvojumiem, naudu, drošību, materiālajiem labumiem vai seksu. Kaut arī  iepriekšminētie dod ieguldījumu viņa ievērojamai labklājībai, viņa lielākais piepildījums sasniedzams esot par vīrieti.

Šis mērķis ir sasniedzams par spīti sabiedriskajam stāvoklim. Neviens nav izslēgts, ja viņš paklausīs noteiktiem un uzticamiem principiem. Nav ierobežojumu, kuri parasti pavada tā saucamos panākumus.

Šī grāmata Jūs iemācīs kā saprast sievieti, viņas sievišķīgo dabu un īpatnības un kā veidot lieliskas attiecības un ilgstošu laulību. Tā iemācīs Jūs kā ieņemt ģimenes galvas lomu Jūsu mājā, iegūt maksimālu cieņu no sievas un bērniem. Tā iemācīs Jūs kā gūt sekmes kā vīrietim Jūsu darbā, Jūsu kopienā un Jūsu pienākumos kā būtiska daļa no Jūsu sabiedrības.

Starp citām lietām Jūs iemācīsieties:

  1. Ko nozīmē būt par vīrieti.
  2. Kā saprast sievieti.
  3. Ko sieviete novērtē vīriešos.
  4. Kas dod sievietei un bērniem drošību.
  5. Kā vadīt sievieti, kad viņa mēģina pārņemt.
  6. Kā vadīt bērnus tā, lai vinnētu viņu sirdis.
  7. Vīrieša loma kā garīdzniekam.
  8. Kā vadīt sarežģītas laulības situācijas.
  9. Piepildījums kādu meklē katrs vīrietis.
  10. Kādēļ daži panākumi nevar būt ilgstoši.