Priekšvārds

Kādas īpašības veido vīrieša likteni, mudina viņu uz panākumiem kā vīram, tēvam un sabiedrības veidotājam? Šajā grāmatā es šīs īpašības attēloju kā Tēraudu un Samtu. Šo terminu es aizņēmos no Karla Sandberga, kurš tās izmantoja, lai raksturotu Abrahamu Linkolnu. Sandbergs, starp citu, ar tēraudu un samtu Linkolnā aplūkoja viņa diženuma noslēpumu. Es nezinu nevienu citu izpausmi, kas adekvāti attēlotu vīrišķības pilnveidošanu.

Karls Sandbergs par Linkolnu:
Negadās bieži stāsti par vīriešu dzimumu, kuri ierodas uz zemes kā vīrieši un kuri ir cieti kā klints un mīksti kā plūstoša migla, kuru ietekme uz sirdi un prātu ir paradoksālāki par briesmīgu vētru un miers neaprakstāms un perfekts.
Četru gadu laikā viņš bija prezidents, kurš paņēma savās rokās spēju kā diktators, komandēja visspēcīgākās armijas līdz tad tās sapulcēja modernā karā. Viņš ir tiešs politikā un garīgs savvaļā, masīvs, nepakļāvīgs varas zaudēšanā pilsoņu karā. Kā vadonis viņš izdeva likumu ar kuru viņš paziņoja vergu brīvību. Īpašumi gandrīz četru biljonu dolāru vērtībā tika atņemti to likumīgajiem īpašniekiem. Šāda veida rīcība skaidri parāda tērauda īpašības Linkolnā.
Un par viņa maigo pusi Sandbergs saka:
Kauns un vaina par bezgalīgajām netaisnībām par divām pārsteidzošām civilizācijām, bieži bez vārdiem, viņš neteica neko, negulēja un pie izdevības tika redzēts raudam tādā veidā  kas raudāšanu padarīja atbilstošu, pieklājīgu, majestātisku.

Marks van Dorrens:
Man Linkolns liekas dažos veidos interesantākais vīrietis, kurš jebkad ir dzīvojis. Viņš bija maigs, bet viņa maigums bija apvienots ar milzīgu stingrību un dzelzs spēku.
Katrs vīrietis var sevī attīstīt tēraudu un samtu un to darot atklāt savu vīrišķību. Šajā darbā es parādīšu skaidras vadlīnijas uz šo galamērķi, kā jūs varat sasniegt jūsu potenciālu attīstot abas maigās un stingrās īpašības.

Kad vīrietis ir vīrietis
Ir zeme, kur vīrietim, lai dzīvotu ir jābūt vīrietim. Tā ir zeme no granīta un marmora, porfīra un zelta, un vīrieša spēkam jābūt kā spēkam no pirmatnējiem kalniem. Tā ir zeme no ozoliem, ciedriem un priedēm un vīrieša garīgajai pievilcībai jābūt kā pievilcībai no nevaldāmiem kokiem. Tā ir zeme ar tālām un neaptraipītām debesīm, kur vējš atvēzējas brīvi un nevainojami un atmosfēra ir ir tāda kā tajās vietās, kuras atgādina Dieva radīto atmosfēru un vīrieša dvēselei jābūt kā neaptraipītām debesīm, atvieglojošam vējam un nevainojamai atmosfērai. Tā ir zeme ar lielām platībām, savvaļas ganībām un skaidrām, neapstrādātām ielejas pļavām un vīrieša brīvībai jābūt kā brīvībai kura nav iežogota ar pārāk vāju vai biklu sabiedrisko normu ievērošanu.
Šajā zemē katrs vīrietis ir garīdznieks, pats sev karalis, pats sev zvērinātais, pats sev padomdevējs, pats sev tiesnesis un ja tā tam jābūt, tad pats sev bende... Šajā zemē vīrietim lai dzīvotu jābūt par vīrieti. (Harold Bell Wright)

Augstākcitētais ir no grāmatas Kad vīrietis ir vīrietis, kurā ir raksturota spēcīga suga kura nepieciešama vīrietim dzīves izturībai agrākajā rietumu ASV. Kaut arī šī huligāna suga nav vairāk nepieciešama eksistencei, mums vēl ir vajadzīgs īsts vīrietis ja mēs veicam savu uzdevumu ka ir tā vērts dzīvot šajā pasaulē.
Mūsdienās ir daudz sarežģītāk un prasīgāk nekā pagātnē. Savvaļas ganības un neapstrādātās ieleju pļavas vairs nav mūsdienu izaicinājums, bet dažas no lielākajām problēmām vēsturē ir pirms mums. Mūsdienas pieprasa lieliskus vīriešus vairāk nekā jebkad iepriekš.